וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המהומות התחדשו - הרוג פלסטיני בבית לחם

7.11.2000 / 20:23

חילופי אש בשעה האחרונה במקומות רבים בגדה - אין נפגעים לצה"ל; צעיר פלסטיני נהרג בבית לחם; שני ישראלים נפצעו בהתהפכות מכוניתם, לאחר שהושלכו עליהם אבנים, סמוך להר חברון; הפלסטינים: מתנחל דרס למוות ילד בן שש וברח

תקריות הירי התחדשו הערב בשטחים. בשעה האחרונה נורתה אש לעבר כוח צה"ל בטול כרם. הפלסטינים ירו גם באזור ג'נין, לעבר הר גריזים, הר עיבל, ההתנחלות ברכה הסמוכה לשכם ובסיס משמר הגבול בבית לחם. החיילים השיבו באש. אין נפגעים לצה"ל.

בשעה האחרונה נורו יריות לעבר בסיס צה"ל שדמה ובקבר רחל. הפלסטינים מאיימים לפגוע במתנחלים שיגיעו לקבר רחל ביום חמישי. צה"ל נערך לקראתת האירוע בכוחות מתוגברים.

כתבתנו הלית לוי מוסיפה כי באזור יריחו הושלכו בקבוקי תבערה לעבר אוטובוס ישראלי. אזרחית ישראלית נפצעה קל מאבנים שהושלכו לעבר מכוניתה בסמוך ליישוב בית"ר עילית שבגוש עציון.

קודם לכן דיווחו הפלסטינים, כי צעיר בן 24 שהשליך אבנים בבית לחם נהרג מירי צה"ל.

שני אזרחים ישראלים נפצעו מוקדם יותר הערב, כשרכבם התהפך, לאחר שנזרקו עליהם אבנים, סמוך להר חברון.

הפלסטינים טוענים כי מתנחל הרג ילד בן 6, בתאונת פגע וברח בכביש חוצה שומרון סמוך לאריאל. משטרת ישראל מוסרת כי לא הגיע לידיה כל מידע על תאונה כזאת.

חייל צה"ל נפצע קל בטול כרם מאבן שהושלכה לעברו. מטען צינור מאולתר התפוצץ בצהרים ליד עמדת צה"ל סמוך לבתי היישוב היהודי בחברון. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

יריות נפתחו לעבר אוטובוס תלמידים בכפר דרום - לא היו נפגעים. היריות פגעו גם בג'יפ צבאי שעמד בסמוך לאוטובוס. החיילים לא השיבו אש. תושבי כפר דרום חסמו בתגובה כביש גישה באזור במחאה על הפגיעה בבטחונם. מכפר דרום נמסר כי התלמידים היו בדרכם מתלמוד התורה בחזרה לביתם בכפר דרום.

סמוך למחסום קרני יידו צעירים פלסטינים אבנים לעבר גי'פ של צה"ל שליווה שיירה של ישראלים. לא היו נפגעים, וציר קרני נסגר לתנועה לשעה קלה. סמוך למחסום ארז הבעירו מפגינים פלסטינים צמיג. שוטרים פלסטינים מנסים לפזר את המפגינים במוקדים השונים.

הממונה על ההסברה ברשות הפלסטינית, יאסר עבד רבו, אמר היום כי נערים מתחת לגיל 16 לא יורשו עוד להשתתף בהפגנות נגד ישראל. עבד רבו אמר את הדברים במכתב תשובה לארגון "בצלם", שביקש לדעת מדוע ילדים משתתפים בהפגנות.

עבד רבו הוסיף כי נערים פלסטינים רבים נהרגו ונפצעו בעת שהיו בביתם, ולא השתתפו בהפגנות. יחד עם זאת הוא טוען כי הרשות הפלסטינית מנסה למנוע מהילדים לקחת חלק פעיל בעימותים ואף נכנסת לכיתות כדי לנסות ולשכנע את התלמידים שלא להפגין.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully