וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

יש לך אוסאמה חדש

הדר טורוביץ'

10.9.2002 / 11:58

לא היה אירוע בהיסטוריה הקצרה של הסייבר שגרר כל כך הרבה תמונות פיקטיביות, סרטוני פלאש והתחכמויות וירטואליות אחרות; מבוש כשוורצנגר, דרך משחק "שמור על התאומים" ועד החבר החדש ברחוב סומסום; ג'אנק מייל, ההפצצה האמריקאית האמיתית

אם שאלתם את עצמכם היכן הם "אנשי הבדיחות", אותם אלה שכופים עליכם להאזין להלצה שבדרך כלל נלקחה ממוסף סוף השבוע, דעו כי הם לא נעלמו. הם פשוט עברו הסבה מקצועית. "אנשי הפורוורד" הם הגלגול הווירטואלי של אנשי הבדיחות. הם האחראים לכמות הג'אנק מייל הבלתי נתפסת בתיבת הדואר האלקטרוני שלכם, החל משעשועי טקסט נחותים ועד מופעי השקופיות ופירוטכניקה קיברנטית. ועבור אנשי הפורוורד, ה-11 בספטמבר היה שלב חדש באבולוציה. אי אפשר להתעלם מכמות הג'אנק מייל שנשלחה לכל זב חוטם באינטרנט , הקשורה לאירוע. אם בשמיים נרשמה ירידה בתעבורה, הרי שזו שבסיבים האופטיים הרקיעה שחקים מאז.

את גל האי מיילים של פוסט מתקפת הטרור ניתן לחלק לכמה קטגוריות: נקמה, ריפוי בעיסוק ולא ייאמן. אבל את כל אלה ניתן למקם תחת כותרת אחת: התמודדות. זו דרכו של העולם המערבי בכלל והאומה האמריקאית בפרט להתמודד עם הטרגדיה – הומור שחור ומקוון. מרשל מקלוהן כבר אמר את זה קודם, המדיום הוא המסר. תרבות הפורוורדים היא למעשה הפצת תרבותו של האמריקאי לעולם, ובמובן מסויים הפצת זרעו וסימון הטריטוריה שלו. אספנו עבורכם כמה מהמיילים הנבחרים והפופולריים. למען שלום הציבור, השמטנו את הבוטים שבהם.

הנקמה, או: תנו לאפגנים בראש

אחת המגמות הבולטות בג'אנק מייל של פוסט מתקפת הטרור היתה תמונותיהם של המשתתפים: אוסאמה בן לאדן, להלן האיש הרע, הנשיא בוש ומזכיר המדינה, קולין פאוול, להלן החברה הטובים, מככבות ככרזות הקולנוע ההוליוודי הקלאסי, דגש על סרטי פעולה. בוש בתפקיד שוורצנגר ב"שליחות קטלנית", דארת' אוסאמה ויידר ולוק בוש סקייווקר בפרק חדש של "מלחמת הכוכבים", ו"אוסטין פאוורס", עם תוספת מיני מי אקטואלית. עוד כיכבו "אפוקפליפסה עכשיו" ומיני מערבונים, הפעם במדבר האפגני.

המבוקש, או: אוסאמה דה קיד

אך צפוי היה שהאמריקאים ישלבו את בן לאדן בתרבות המערבונים שלהם. וכך פגשנו את פניו הסקסיים כפרסומת לאבסולוט – Absolut dead man, על השער של המגזין האמריקאי "טיים" תחת הכותרת "האיש המת של השנה", נייר טואלט עליו הדיוקן השנוא ועוד רבים וטובים. אחת התמונות המפורסמות (שלא צורפה מטעמי צניעות) נתנה לאמריקאים בראש והציגה לנו את בוש ובן לאדן בתנוחה אינטימית משהו. ולא, בוש לא היה האקטיבי.

sheen-shitof

92% הצלחה

הטכנולוגיה המתקדמת שמשפרת חטטי אקנה: בדקו התאמה עכשיו!

בשיתוף מעבדות רבקה זיידה

ריפוי בעיסוק, או: אם העולם היה משחק מחשב

בזמן שהחיילים האמריקאים הוצבו באפגניסטן לנפוש במנהרות טורה בורה, הנוער האמריקאי נלחם בטאליבן ואל קאעדה, כמובן דרך המחשב. נבחרי הקטגוריה: "שמור על התאומים" – השמד את המטוסים המתקרסים אליהם; ו"הרקד את הנשיא", בו אתה יכול לגרום לבוש להיות כמעט ג'ון טראבולטה.

לא ייאמן, או: אוסאמה ובנץ

אין ספק שהאיש עבורו הומצאה הקטגוריה הזו הוא האחד והיחיד, התייר האולטימטיבי. אותו אלמוני ממושקף, ספק מוצ'ילר, ספק עיבוד מחשב גרוע, שמופיע במה שהוכרז "התמונה האחרונה", כשהוא מצולם על אחד התאומים, מאחוריו נשקף הנוף מוכר, והמטוס. כמובן שלא היה ולא נברא, ומסתבר שלבחור הצעיר יש נטייה להופיע באותה פוזה מחשידה בכל אתר מסוכן בעולם (בהר הבית כבר היית?). עוד עיבוד מחשב מבית יוצר דומה היתה התמונה המפורסמת של ישיבת המנהלים המתנהלת באחד מחדרי הישיבות הרבים ששכנו במרכז הסחר העולמי וברקע, בחלון הגדול, פרונט מאיים של בואינג.

גם מערכת היחסים בין בנץ מרחוב סומסום לאוסאמה בן לאדן נראתה בזמנו מעט מופרכת. תמונתם המשותפת שהופיעה באתר אינטרנט הגיעה לכל מקום ובסוף גם לתקשורת. בנץ מיהר להבהיר: "דברי הוצאו מהקשרם". האתר ירד מהרשת במהירות בה נרקמו היחסים בין השניים ולנו נותר רק להזכיר לכם את הכתבה בנושא.

לא על הג'יי פג לבדו

האמריקאים אינם מסתפקים בכרזת ג'יי-פג פרימיטיבית. אחד הקטעים המוצלחים ביותר הוא סרט פלאש שלם בסגנון "בטאר טראק". אהבת הקולנוע של האמריקאים לא נגמרת בעיצוב כרזות. קטע אנימציה שלם בפראפרזה מבריקה על סטאר טראק מציגה את חללית האנטרפרייז בדמות הבית הלבן, בוש ככקפטן קירק, קונדוליסה רייס כחברת הצוות השחורה ופאוול, איך לא, כספוק, האיש והאזניים. שימו לב לסמלים החתרניים על החולצות.

המרדף הבלתי נגמר אחרי בין לאדן החמקמק, היה השראה לקליפ אנימציה משעשע במיוחד, על בסיס שיר קליפסו מוכר, בו רודפים בוש, בעודו מתופף בבונגס, ופאוול, חמוש במיקרופון, אחר הטרוריסט. עלה התאנה של הסקירה הזו שאמור למלא את תפקיד האי מייל האמיתי היחיד הוא הידיעה החדשותית הספק משעשעת, ספק מרירה על הגירושים הראשונים שמקורם במתקפת הטרור. הגבר שהיה אמור להיות במשרד (הממוקם בקומה ה-103 של אחד המגדלים, כמובן) אבל בעצם היה אצל הפילגש. הסלולארי היה סגור, כך גם הטלוויזיה. כשהצליחה אשתו להשיג את בעלה ושאלה בבהלה איפה הוא? הוא ענה "מה זאת אומרת, אני במשרד".. באסה לה, וגם לו.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully