וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרוג פלסטיני בבית לחם

7.11.2000 / 16:54

העימותים בשטחים נמשכים: יריות נורו לעבר אוטובוס תלמידים בכפר דרום, מטען צינור התפוצץ בחברון - אין נפגעים; חייל צה"ל נפצע קל מאבן בטול כרם; הרשות הפלסטינית: נערים מתחת לגיל 16 לא יורשו להשתתף בהפגנות

המהומות בשטחים התחדשו בשעות הצהריים: הפלסטינים מדווחים כי צעיר בן 24 שהשליך אבנים בבית לחם נהרג מירי צה"ל.

חייל צה"ל נפצע קל בטול כרם מאבן שהושלכה לעברו. הפלסטינים ירו לעבר עמדת צה"ל בטול כרם - צה"ל השיב אש.

מטען צינור מאולתר התפוצץ בצהרים ליד עמדת צה"ל סמוך לבתי היישוב היהודי בחברון. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

יריות נפתחו לעבר אוטובוס תלמידים בכפר דרום - לא היו נפגעים. היריות פגעו גם בג'יפ צבאי שעמד בסמוך לאוטובוס. החיילים לא השיבו אש. תושבי כפר דרום חסמו בתגובה כביש גישה באזור במחאה על הפגיעה בבטחונם. מכפר דרום נמסר כי התלמידים היו בדרכם מתלמוד התורה בחזרה לביתם בכפר דרום.


יריות נורו גם לעבר קבר רחל - אין נפגעים. הפלסטינים מאיימים לפגוע במתנחלים שיגיעו לקבר רחל ביום חמישי. צה"ל נערך לקראתת האירוע בכוחות מתוגברים.

סמוך למחסום קרני יידו צעירים פלסטינים אבנים לעבר גי'פ של צה"ל שליווה שיירה של ישראלים. לא היו נפגעים, וציר קרני נסגר לתנועה לשעה קלה. סמוך למחסום ארז הבעירו מפגינים פלסטינים צמיג. שוטרים פלסטינים מנסים לפזר את המפגינים במוקדים השונים.

הממונה על ההסברה ברשות הפלסטינית, יאסר עבד רבו, אמר היום כי נערים מתחת לגיל 16 לא יורשו עוד להשתתף בהפגנות נגד ישראל. עבד רבו אמר את הדברים במכתב תשובה לארגון "בצלם", שביקש לדעת מדוע ילדים משתתפים בהפגנות.

עבד רבו הוסיף כי נערים פלסטינים רבים נהרגו ונפצעו בעת שהיו בביתם, ולא השתתפו בהפגנות. יחד עם זאת הוא טוען כי הרשות הפלסטינית מנסה למנוע מהילדים לקחת חלק פעיל בעימותים ואף נכנסת לכיתות כדי לנסות ולשכנע את התלמידים שלא להפגין.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully