אחרי שמסמר את אשכיו: האמן הרוסי כרת את אוזנו

אמן המחאה פיוטר פאבלנסקי, שנודע במיצגים פרובוקטיביים, טיפס על חומת מוסד פסיכיאטרי במוסקבה וחתך את אוזנו. בעבר כבר תפר את השפתיים והתעטף בחוטי תיל. התמונות קשות לצפייה

  • רוסיה
סוכנויות הידיעות
צילום: רויטרס, סרטוני חובבים שהועלו לרשת, עריכה: גדי וינסטוק, קריינות: אביב אברמוביץ'

אמן המחאה הרוסי פיוטר פאבלנסקי, שהתפרסם במיצגי הגוף הנועזים שלו, הגיע למוסד פסיכיאטרי במוסקבה וחתך את אוזנו בסכין גדולה. לטענת פאבלנסקי, במעשה הוא יצא במחאה נגד "השימוש בפסיכיאטריה כנשק נגד מטרות פוליטיות".

פאבלנסקי, בן 30, טיפס על חומת המוסד הפסיכיאטרי הממשלתי "סרבסקי", ששמו יצא לשמצה בימי המשטר הסובייטי. בין כותלי המוסד אושפזו רבים ממתנגדי השלטון, בטענה כי הם "אינם יציבים נפשית".

כשהוא עירום לגמרי, שיסף פאבלנסקי את תנוך אוזנו הימנית בעזרת סכין מטבח ענקית. שוטרים הורידו אותו מהחומה כשהוא מדמם קלות והעבירו אותו לטיפול. פאבלנסקי נעצר, ואחרי שנחבש וטופל הועבר לחקירה. אחת מידידותיו סיפרה כי האמן הרוסי מכנה את המיצג החדש בשם "הפרדה", וכי הוא ביקש להראות באמצעותו כיצד "הרשויות 'חותכות' מהחברה את מי שאינו שלם בעיניהן".

בשנה שעברה התפרסם פאבלנסקי במיצג פרובוקטיבי אחר, כאשר מסמר את אשכיו לרצפת הכיכר האדומה בסמוך לקרמלין. כמו כן, כשהוא עירום כהרגלו, הוא עטף את עצמו בחוטי תיל. בקיץ 2012 הוא תפר את שתי שפתיו זו לזו, במחאה על מעצרן של בנות הלהקה "פוסי ריוט".

טוב לדעת (מקודם)

הטיפול הטבעי שמנצח את כאבי הברכיים - בלי לצאת מהבית

לכתבה המלאה

וכך זה נראה (צילומים: רויטרס)

(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully