וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ראשון לציון: סיירת אבטחה – במימון התושבים

ים יהושע ועתי"ם

9.9.2002 / 21:45

כל בעלי הנכסים בעיר ישלמו שקל ליום לתגבור האבטחה; הסיירת, בגודל מחלקה צבאית, תאבטח את ראשל"צ מכלי רכב וממטוסי "אולטרה לייט"; ראש העיריה מנסה להרגיע: זה לא מס, זו אגרה

עיריית ראשון לציון החלה בהפעלת מערך אבטחה עצמאי המורכב מיוצאי יחידות קרביות נושאי נשק. הסיירת החלה לפעול ביום שישי, ולשם מימונה התיר משרד הפנים לעיריה לגבות אגרה בסך 30 שקל בחודש מכל בעל נכס בראשון לציון. חלק מתושבי העיר התרעמו על ההחלטה.

ראש העיריה, מאיר ניצן, מסר כי הסיירת העירונית נועדה לתגבר את כוחות הביטחון בעיר, ובין השאר תבצע תצפיות, ותבדוק חשודים ותנועות חשודות. גודל הסיירת יהיה דומה לזה של מחלקה צבאית. ככל הידוע, יועסקו ביחידה עשרות מאבטחים. לסיירת יוקצו כלי רכב, וכן יסייעו לה מטוסי "אולטרה לייט" שיתצפתו מהאוויר.

ניצן טען כי הסכום שייגבה הוא אגרה, ולא מס. הוא ציין, כי האגרה לא תוכל לשמש את העיריה לכיסוי גירעונות, כפי שחוששים מתנגדי התוכנית. לדבריו, הפעלת הסיירת תהיה בבחינת "משק סגור", וכספי האגרה יופנו רק לשם כך. מהעיריה נמסר, כי נכים ותושבים הפטורים מתשלום ארנונה לא יידרשו לשלם את אגרת הביטחון.

גם עיריית גבעתיים שקלה בעבר להטיל אגרה עבור שרותי אבטחה, והודיעה כי תאשר את המהלך רק לאחר משאל בקרב תושבי העיר. ואולם, לבסוף נסוגה העיריה מכוונתה לתגבר את האבטחה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully