חשש לחיי "הטיגריס של פוטין" שנדד לסין

הטיגריס הסיבירי קוזיה, שנשיא רוסיה לקח באופן אישי חלק בהשבתו לטבע, הגיע לנהר המפריד בין המדינות. הגעתו עוררה תקרית דיפלומטית קטנה כשהובן כי חיי הטיגריס עומדים בפני סכנה

סוכנויות הידיעות
12/10/2014

חשש לחייו של קוזיה, הטיגריס הסיבירי בן השנתיים, שזכה לכינוי "הטיגריס של פוטין" לאחר שנשיא רוסיה לקח באופן אישי חלק בהשבתו לטבע בחודש מאי האחרון. בשבוע האחרון הגיע קוזיה לנהר האמור הקפוא המפריד בין רוסיה לסין. הגעתו עוררה תקרית דיפלומטית קטנה כשנודע כי חיי הטיגריס עומדים בפני סכנה אפשרית בצדו הסיני של הגבול.

עוד בוואלה!

החשיבות של השוואת ביטוח נסיעות לחו"ל בימים אלו

וואלה! תיירות בשיתוף הפניקס smart
פרויקט קרוב ללבו. פוטין עם טיגריס בשנת 2010(צילום: AP)

ביום שישי האחרון, גורמים ברשויות למען חיות הבר בצפון מזרח סין נאבקו לאתר את מקום הימצאו של קוזיה לאחר שמשגיחיו הרוסים, העוקבים אחריו באמצעות משדרי רדיו, הביעו חשש שהוא ימצא את עצמו בידיהם של ציידים – הערכה לא מופרכת בהתחשב במחיר הגבוה של טיגריס סיבירי בשוק השחור של סין. "עדיין יש תקווה שקוזיה ישחה בחזרה לפני שהנהר יהפוך לשלג מימי וקפוא", נכתב בעיתון נוביה גאזטה.

טיגריס נוסף שפוטין סייע בהשבתו לטבע(צילום: AP)

לבעלי חיים מקום מרכזי בסין, גם כקמעות למזל טוב וגם כ"שגרירים" בינלאומיים. גם לפוטין עצמו פינה חמה בלב לבעלי חיים והוא מצולם עמם לעתים תכופות, חיות כגון נמר שלג, דובי קוטב ודולפינים. בהתחשב במערכת היחסים הקרובה בין מוסקבה לבייג'ינג, נראה כי הסינים לא לוקחים אף סיכון כשזה נוגע לבטיחותו של קוזיה. ביום שישי, שר החוץ של סין אמר כי נעשים מאמצים רבים לאתר ולהגן על הטיגריס, שצלח את נהר אמור בחמישי, כ-500 ק"מ מהנקודה בה שחרר אותו הנשיא פוטין לטבע.

"נעשים מאמצים משותפים עם הצד הרוסי להבטיח את ביטחונם של הטיגריסים הסיברים הנעים הלוך ושוב בין סין לרוסיה", אמר דובר מטעם הממשלה הסינית. מבצע ההגנה על הטיגרסים ברוסיה היה אחד מהפרויקטים הקרובים ללבו של פוטין. גורמים ברשויות לחיות הבר מעריכות כי יש בין 370 ל-450 טיגרסים סיבירים במזרח רוסיה (כשבשנות ה-50' עמד המספר על כחמישים), בעוד שבצד הסיני יש כ-20 בלבד. בשנים האחרונות הוגדרו שטחים עצומים של בתי גידול לטיגרסים, פורקו מלכודות שהוצבו על ידי תושבי הכפרים הסינים הסמוכים והוטלו קנסות ועונשי מאסר משמעותיים לסוחרים בחלקי טיגרסים.

לקריאה נוספת
בגלל הסנקציות, גם הדוב הרוסי מהדק את החגורה
”פוטין רוצה למחוק את אוקראינה ולהחזיר את ברה”מ”

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully