וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מופז: "עלתה הסבירות להידרדרות אזורית"

7.11.2000 / 14:46

אמר את הדברים בוועדת החוץ והביטחון של הכנסת; קצין בכיר באמ"ן: סוריה מוכנה לעימות צבאי עם ישראל ;ברק בגבול הצפון: ישראל לא קשורה לפיצוץ בביתו של בכיר בחיזבאללה בלבנון

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אמר היום כי לנוכח האירועים בחודשים האחרונים, "הסבירות להידרדרות איזורית עלתה, וזה מחייב אותנו להתכונן, להערך ולעלות את רמת המוכנות והכשירות של הצבא". מופז התייחס בדבריו בפני ועדת החוץ והביטחון של הכנסת להערכות אגף המודיעין הצופות הסלמה בשטחים.

מופז הוסיף כי בצה"ל מתרשמים שהרשות מנחה את פעיליה להפסיק את האלימות, אולם התוצאות לא ניכרות בשטח. הרמטכ"ל אמר כי הפלסטינים שחררו בתקופה האחרונה את כל המבוקשים והעצורים שהיו בידיהם.

הרמטכ"ל התייחס בדבריו גם לפיצוץ שאירע אמש בלבנון, בביתו של בכיר בחיזבאללה וטען כי האירוע נבע מתקלה של החיזבאללה וכי לישראל אין כל קשר אליו. "לא צריך לעשות מזה עניין יותר מדי גדול", אמר מופז.

קצין בכיר באגף המודיעין שהופיע בפני הוועדה, אמר כי סוריה מוכנה להיכנס לעימות צבאי עם ישראל, אם צה"ל יפגע במטרות סוריות בלבנון.

ראש הממשלה ושר הביטחון, אהוד ברק, סייר היום בגבול הצפון. בשיחה עם חיילים אמר ברק כי אין ביטחון שהשקט בגבול עם לבנון יימשך לאורך זמן. ראש הממשלה התייחס לפיצוץ בביתו של בכיר בחיזבאללה ואמר שלישראל אין כל קשר לאירוע. ברק הוסיף ואמר שהוא מציע ללבנון לעמוד בהסכמים עם ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully