וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הניתוח להפרדת התאומות הסיאמיות: מרי הוקרבה למען ג'ודי

7.11.2000 / 14:08

היום בוצע בבריטניה הניתוח להפרדת שתי האחיות; כצפוי אחת התאומות מתה כדי להעניק לאחותה סיכוי לחיות; התאומה שנותרה בחיים במצב קריטי אך יציב; ההורים, שהתנגדו לניתוח מטעמי דת, יופיעו בתוכנית אירוח תמורת כסף

הניתוח להפרדת התאומות הסיאמיות, ג'ודי ומרי, הסתיים במותה של מרי, על מנת להעניק לג'ודי סיכוי טוב יותר לחיות. אחותה ג'ודי נמצאת במצב קריטי, אך יציב. ללא הניתוח, היו מתות שתי התאומות, ולכן הרופאים מגדירים אותו כהצלחה.

התינוקת ג'ודי נמצאת כעת בטיפול נמרץ, ו-72 השעות הבאות קריטיות לסיכוייה לשרוד. הרופאים הודיעו כי ג'ודי זוכה לטיפול מיוחד, מאחר והסכנה לזיהום ולסיבוכים בעקבות הניתוח, גבוהה. אם ג'ודי תשרוד, יהיה עליה לעבור ניתוחים רבים על מנת לנהל חיים נורמלים.

הניתוח, שנעשה בבית החולים סנט מרי במנצ'סטר, נמשך הרבה מעל לצפוי, והשתתפו בו 20 מומחים. התינוקות נולדו מחוברות בבטנן ובחלק העליון של גופן, וכן עם עמוד שדרה משותף. לפי החוקרים, הפעילות המוחית של מרי הייתה פרימיטיבית, ואילו לג'ודי מוח תקין לגמרי. מרי "שאבה" מסיכויי ההישרדות של ג'ודי, מאחר והיא הייתה תלויה בה לחלוטין באספקת החמצן והדם.

בית המשפט פסק בעד הניתוח

ניתוח ההפרדה הוא שיאו של מאבק משפטי ארוך שהחל לפני שלושה חודשים, כאשר הרופאים ביקשו לנתח את התאומות בניגוד לדעתם של הוריהן,שהתנגדו לניתוח מטעמי דת.
ההורים, וכן ארגון "הברית בעד החיים" עתרו לבית המשפט נגד הניתוח, אולם עתירותיהם נדחו.

"למרבה הצער, למרות מאמצי הצוות הרפואי הרופאים, התינוקת מרי מתה", הודיעה דוברת בית החולים, אולם ארגון "הברית בעד החיים" בבריטניה מסר כי מדובר בצביעות, מאחר והרופאים ידעו לפני הניתוח, כי התינוקת תמות.

ההורים הסכימו להופיע היום בתוכנית טלוויזיה בהנחיית טרבור מקדונלד. את הכסף שיקבלו תמורת הראיון ישקיעו בקרן שכספיה יוקדשו לטיפולים הרפואיים של התינוקת ששרדה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully