וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הרשות הפלסטינית: נערים מתחת לגיל 16 לא יורשו להשתתף בהפגנות

7.11.2000 / 12:21

בשעות הצהריים התחדשו העימותים בין פלסטינים לחיילי צה"ל; מטען צינור התפוצץ בחברון, אין נפגעים; הגבלת גיל המפגינים הפלסטינים - בעקבות שאלה של ארגון בצלם

הממונה על ההסברה ברשות הפלסטינית, יאסר עבד רבו, אמר היום כי נערים מתחת לגיל 16 לא יורשו עוד להשתתף בהפגנות נגד ישראל. עבד רבו אמר את הדברים במכתב תשובה לארגון "בצלם", שביקש לדעת מדוע ילדים משתתפים בהפגנות.

עבד רבו הוסיף כי נערים פלסטינים רבים נהרגו ונפצעו בעת שהיו בביתם, ולא השתתפו בהפגנות. יחד עם זאת הוא טוען כי הרשות הפלסטינית מנסה למנוע מהילדים לקחת חלק פעיל בעימותים ואף נכנסת לכיתות כדי לנסות ולשכנע את התלמידים שלא להפגין.

המשטרה הפלסטינית מנסה לפזר מפגינים

מטען צינור מאולתר התפוצץ בצהרים ליד עמדת צה"ל סמוך לבתי היישוב היהודי בחברון. איש לא נפגע ולא נגרם נזק.

סמוך למחסום קרני יידו צעירים פלסטינים אבנים לעבר גי'פ של צה"ל שליווה שיירה של ישראלים. לא היו נפגעים, וציר קרני נסגר לתנועה לשעה קלה. סמוך למחסום ארז הבעירו מפגינים פלסטינים צמיג. שוטרים פלסטינים מנסים לפזר את המפגינים במוקדים השונים.

שלושה פלסטינים נעצרו הלילה על ידי כוחות הביטחון בכפר חוסאן הסמוך לבית לחם. הם חשודים בארגון הפגנות אלימות בכניסה לכפר וביידויי אבנים לעבר מכוניות ישראליות שנסעו בכביש העוקף המוביל מירושלים להתנחלות בית''ר.

הבוקר נעצרו באזור בית שאן שני תושבי השטחים כשהם מחזיקים במאות כדורי רובה. גלי צה"ל מדווחים כי סיור של משמר הגבול הבחין בשניים ועיכב אותם לחקירה. הם סיפרו שברשות הפלסטינית יש מחסור בנשק ולכן ביקשו להבריח את הכדורים לשטחים.
המשטרה תבקש להאריך את מעצרם.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully