וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שלושה פסטיבלים בפסטיבל אחד

7.11.2000 / 10:42

תאטרונטו, תאטרונטו בינלאומי ודו-אמן, בעבר שלושה פסטיבלים נפרדים, יהפכו השנה לפסטיבל אחד גדול ומגוון


אולי בגלל "המצב", ואולי לא, מתאחדים שלושת הפסטיבלים, תאטרונטו, תאטרונטו בינלאומי ודו-אמן, לפסטיבל אחד ויחיד שיתקיים ב-3-9 בדצמבר. למרות האיחוד עדיין קיימת חלוקה לשתי מסגרות – מקומית ובינלאומית – עם מנהלים אמנותיים שונים. על מה שיבוא מהעולם הרחב אחראי ד"ר גד קינר, על החומר ישראלי אחראי איציק ויינגרטן.

הרפרטואר הבינלאומי מציג את צ'ינה זודיליה הארגנטינאית , ג'רת ארמסטרונג האנגלי, פרד קורצ'אק האמריקאי, ייבגניה סימנובה הרוסייה, ג'ינה מוקסלי האירית ובוסטריק האיטלקי, שהוא בעצם ליצן. היצע שיכלול את שיילוק ואנה קרנינה מחד ואקרובטיקה וקוסמות מאידך.

רפרטואר התאטרונטו המקומי כולל את נבו קמחי, נסים זוהר, נלי עמר, מוחמד בכרי, אודליה מורן-מטלון ויפה תוסיה-כהן. הטכניקות מגוונות – מהקונבנציונלי, דרך שימוש במסכות ועד שילוב של מחול, ציור ווידאו ארט.

במסגרת דו-אומן יעלו שלוש תוכניות שמחברות בין אמנים מתחומים שונים. בין השאר יחבור המוזיקאי יאיר דלאל למשורר רוני סומק, תחום התאטרון יכוסה על ידי שתי הצגות יחיד של השחקנים המאוד ותיקים מישה אשרוב ודבורה ברטונוב, ועל ידי שתי הצגות של הבימה. הראשונה, "מונולוגים מהווגינה", על פי המחזה האמריקאי שרץ עליו איזשהו דיבור לא כל כך מזמן. גילה אלמגור, לני שחף ואיילת זורר הן הנשים החולקות את חוויותיהן עם הקהל. ההצגה השנייה היא "אמבטיה, מיטה ופארק", עם קרן מור ושלום שמואלוב.

כל אירועי הפסטיבל יתקיימו בהבימה, על שלל אולמותיו, ובאולם אוהל שם ברחוב בלפור בתל אביב. חלק מההצגות הבינלאומיות יעשו את הדרך גם לירושלים וחיפה. בינתיים אין ביטולים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully