וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

חברת המכוניות הקוריאנית דייהו על סף פשיטת רגל

7.11.2000 / 9:53

אם עד הבוקר לא תשלם חוב של 39 מיליון דולר היא תוכרז כפושטת רגל; החברה, שחייבת מיליארדי דולרים לבנקים, תלויה בהסכמת האיגודים המקצועיים לתוכנית ההבראה כדי לקבל אשראי; גם יונדאי פירסמה תוכנית הבראה

חברת המכוניות הקוריאנית "דייהו" נמצאת על סף פשיטת רגל. החברה לא עמדה בתשלום של 39 מיליון דולר שהיתה אמורה לשלם אתמול. אם עד היום בבוקר לא תשלם החברה את חובה, היא תוכרז כפושטת רגל על פי החוק הקוריאני.

הבנקים הודיעו כי האשראי לחברה תלוי בהסכמת האיגודים המקצועיים לתוכנית ההבראה. ראשי דייהו נמצאים כעת במשא ומתן קדחתני עם ראשי האיגודים המקצועיים בניסיון לשכנע אותם להסכים לתוכנית ההצלה של החברה, עליה הוכרז בחודש שעבר. אלא שתוכנית ההבראה כוללת פיטורים של חמישית מכוח העבודה ועד כה האיגודים מתנגדים לכך.

חברת דייהו היא השנייה בגודלה בקוריאה. היא שקועה בחובות של מיליארדי דולרים, מאז התמוטטות חברת האם שלה, קבוצת דייהו, באוגוסט לפני שנה. תקוותה היחידה של דייהו היא להימכר למשקיעים זרים: משא מתן מתנהל עם חברת המכוניות האמריקאית ג'נרל מוטורס ועם שותפתה חברת פיאט. אבל נסיונות המכירה יעלו בתוהו אם חברת דייהו לא תינצל מפשיטת רגל.

בתוך כך, חברת מכוניות קוריאנית נוספת, יונדאי, עומדת להציע תוכנית הצלה כדי להימנע מגורל דומה לזה של דייהו.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully