וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

קנדה: סנטורים ממליצים להפוך מריחואנה לחוקית

מוטי גל

8.9.2002 / 13:50

במסמך עמדה נרחב ממליצה ועדת סנאט להפוך את השימוש האישי לחוקי; חברי מפלגות שמתנגדים: הליגליזציה תביא לעימות חריף עם ארה"ב; המשטרה הקנדית: "ההמלצות חסרות אחריות"

במסמך עמדה נרחב ממליצים סנטורים קנדיים להפוך את השימוש האישי במריחואנה לחוקי; המתנגדים: ההמלצות חסרות אחריות ויביאו לעימות עם ארה"ב

ועדת סנאט קנדית המליצה השבוע לממשלה להפוך את השימוש במריחואנה לחוקי בידי מבוגרים. במסמך עמדה נרחב בן 600 עמודים מפרטת הוועדה המיוחדת כי האיסור הקיים הינו כקליפת השום, וכי יש להחליפו בליגליזציה הדומה לזו המאשרת את השימוש באלכוהול.

לדברי הסנטורים קיימות עדויות מדעיות מרשימות המוכיחות כי השימוש בקנאביס מזיק בריאותית פחות מאלכוהול. עם זאת ההמלצות אינן מהוות המלצה רשמית של הממשלה, ועמדו תחת אש צולבת של ביקורת אותה השמיעו פוליטיקאים וגורמים במשטרה הקנדית.

עוד ממליצה הוועדה לחנון כל קנדי אשר נגדו נפתח תיק פלילי בגין אחזקה או שימוש בקנאביס בעבר. "אין שום סיבה הגיונית בגינה צרכני קנאביס יעמדו למשפט פלילי", טען הסנאטור פייר נולין מהמפלגה השמרנית המתקדמת. "בחברה חופשית, יש להותיר בידי הפרט את ההחלטה האם לצרוך קנאביס או לא" אמר.

הוועדה מסייגת וטוענת כי לצד השימוש הפרטי בקנאביס, יש לעצור כל מסחר בלתי חוקי בסמים, ובתוך כך לתת דגש על תוכניות חינוך למניעת השימוש בסמים. לדעתם של הסנאטורים, הדעה הציבורית הרווחת כיום באשר לשימוש במריחואנה ליברלית יותר מזו שהייתה לפני עשור.

ומנגד, הביעו חברי מפלגות שונות התנגדות גורפת להמלצות הוועדה. רנדי וואייט ממפלגת האופוזיציה חוזה כי הליגליזציה תביא לעימות חריף עם ארצות הברית, אשר כבר התלוננה בפני השלטונות הקנדיים באשר למטעי מריחואנה הגדלים בקנדה ומוברחים לחוף המערבי.

גם המשטרה הקנדית התנגדה למהלך, וכינתה את ההמלצות "חסרות אחריות". שר המשפטים הקנדי יגיב בקרוב להמלצות הסנאטורים, ויחליט האם להמשיך בצעדים לעבר הליגליזציה.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully