וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אסד פועל לביטול האמברגו המוטל על עיראק

7.11.2000 / 8:20

סוריה קוראת למדינות ערב לחדש את הקשרים הדיפלומטים עם השלטון העיראקי; ועדות מיוחדות בוחנות הפעלה מחודשת של צינור הנפט בין המדינות

מאת שי שריג

נשיא סוריה, בשאר אסד, נתן אתמול את הסכמתו להקמת ועדה סורית בכירה, שתפעל לסיום מוחלט של האמברגו המוטל על עיראק ותדאג להשיב את עיראק אל חיק האומה הערבית והקהילה הבינלאומית. בוועדה חברים אנשי אקדמיה סוריים ובכירים נוספים, ומטרתה להשיב את היחסים בין סוריה לעיראק ובין מדינות ערב לעיראק לקדמותם.

בהודעה רשמית שפורסמה אתמול בדמשק קראה הוועדה למדינות הערביות והאסלאמיות לבטל לאלתר, וללא כל תנאי, את הסנקציות המוטלות על עיראק ולפעול להשבת היחסים עם המדינה למסלולם הטבעי, כך שהיא תשוב להיות חלק בלתי נפרד מהאומה הערבית והעולם כולו. סוריה, נאמר בהודעה, קוראת למדינות ערב לפעול לחידוש הקשרים הדיפלומטיים עם בגדד.

בחודשים האחרונים חל שיפור ניכר ביחסים בין סוריה לעיראק ואף הועלתה אפשרות להעלאת דרג הייצוג הדיפלומטי בשתי המדינות. בין היתר פעלו ועדות טכניות משתי המדינות להפעיל מחדש את צינור הנפט העובר בין שתי המדינות, לראשונה מזה 20 שנה. הפעלת צינור הנפט ממתינה כעת לאישור הסופי של מנהיגי שתי המדינות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully