וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

"שיחזיר את הכסף שגנב ויישב בכלא כל החיים"

7.11.2000 / 11:24

עורך הדין אייל גרצברג, שהונה את לקוחותיו ב-40 מיליון שקל, נעצר אמש בנמל התעופה בן גוריון; לפני שלוש שנים נמלט ומאז לא הצליחו לאתרו; אחד הקורבנות: הוא סיבך אותי במיליון וחצי שקל; מעצרו הוארך ב-15 יום

מאת אסף לוי

מעצרו של עורך הדין אייל גרצברג הוארך היום ב-15 יום, בהסכמת פרקליטו דן קואל.

גרצברג, שנמלט מהארץ לפני שלוש שנים לאחר שנחשד כי הונה את לקוחותיו וגנב מהם כ-40 מיליון שקלים, נעצר אתמול כשנחת בשדה התעופה בן גוריון.

בדיון בהארכת המעצר, שהתקיים היום, נחשפו פרטים נוספים על דרך עבודתו של גרצברג. במסגרת עבודתו הפקידו אצלו לקוחות רבים כספים ונכסים בכדי שינהל אותם עבורם. אולם על פי החשד, נהג גרצברג בנכסים ובכספים הללו כאילו היו שלו. הוא זייף מסמכי טאבו, חתימות וחותמות של עו"ד ופיברק ייפויי כוח, זאת על מנת לשנות את הבעלויות על הנכסים בטאבו ובמנהל מקרקעי ישראל. הוא מכר נכסים של לקוחותיו מבלי ידיעתם, ולעיתים בניגוד לייפוי הכוח שניתן לו. בין לקוחותיו נמנים עורכי דין, רוכשי דירות ובנקים.

על פי החשד מדובר בכמאה מקרים שונים, אשר החשוד שילב וסיבך זה בזה, במטרה להעלים ולדחות ככל האפשר את חשיפתם. בחלק מהמקרים הוא ביצע מכירות פיקטיביות של דירות שטרם נבנו, ואף מכר אותן מספר פעמים ללקוחות שונים.

העבירות נמשכו למעלה מעשר שנים, עד אוגוסט 97', כשהחליט לברוח לחו"ל.

"עמותת נפגעי עורך הדין גרצברג"

הנזקים הכספיים שגרם גרצברג ללקוחותיו מוערכים בכ-40 מיליון שקלים. חלק מלקוחותיו נותר ללא קורת גג ובחוסר כל. אחד מהלקוחות, שמואל רחמני, שהגיע לדיון אמר: "אותי מעניין לדעת כמה כסף הוא יחזיר לי. הוא סיבך אותי לפני שלוש שנים במיליון וחצי שקל. הפקדתי אצלו צ'קים שהוא עשה בהם שימוש לצרכים הפרטיים שלו, מה שמעניין אותי זה שהוא יחזיר לי את הכסף, ומצדי שישב בכלא עד סוף ימי חייו".

קורבנותיו של גרצברג ניסו לאתרו במשך השנים, ואף הוקמה עמותה בשם "עמותת נפגעי עורך דין אייל גרצברג". המעצר אתמול בוצע בעקבות מידע מוקדם שהגיע לגבי חזרתו לארץ.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully