וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

המלך עבדאללה: הצלחנו למנוע מתקפה ישראלית על סוריה ולבנון

7.11.2000 / 7:46

לדבריו המתקפה נמנעה בעזרת תיאום עם ארה"ב; המלך גילה כי הוא מאוכזב מכך שסוריה אינה מתייחסת ברצינות לאיומים הישראלים; הדגיש: "ירדן לא תשב בחיבוק ידיים אם ישראל תתקוף את סוריה ולבנון"

מאת שי שריג

עבדאללה, מלך ירדן, חשף אתמול כי לחצים אמריקאים וירדנים מנעו מתקפת נגד ישראלית על סוריה ולבנון, מיד לאחר חטיפת שלושת חיילי צה"ל באזור הר דוב.

בתידרוך מצומצם שערך אתמול עם עיתונאים ירדנים חשף עבדאללה כי הוא עידכן את נשיא סוריה, בשאר אלאסד, על הכוונה הישראלית לתקוף יעדים לבנונים וסורים, לאחר חטיפת שלושת החיילים. כוונת ההתקפה הישראלית באה בעיקר לאור המצוקה הפנימית אליה נקלע ברק בעת האחרונה. עם זאת, הוסיף כי "הוא איננו מרוצה מכך שחוגים סורים המעיטו בחשיבות האיומים הישראלים". המלך עבדאללה גילה כי הודות ללחצים שהפעילו ירדן וארה"ב, נמנע מימוש האיום הישראלי.
.
בהתייחסו לכוחות שהזרימה עיראק בתקופה האחרונה אל גבולה המערבי, הדגיש עבדאללה כי תיגבור הכוחות נעשה לאורך גבול עיראק-סוריה, ולא כפי שטענה ישראל, לאורך הגבול עם ירדן. עבדאללה הבהיר כי עיראק נערכה למתן סיוע צבאי לסוריה, במקרה של מלחמה עם ישראל. עם זאת, ציין המלך הירדני כי אם תממש ממשלת ברק את איומיה ותתקוף את סוריה ואת לבנון, ירדן לא תעמוד ותביט מן הצד.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully