וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הצעה לנשים שרוצות לבצע הפלה: כסף תמורת התינוק

7.11.2000 / 7:09

"כלבוטק": נשים שביקשו להפסיק את הריונן, קיבלו הבטחה כספית מאגודה הפועלת למניעת הפלות בישראל, בתנאי שימסרו את התינוק לאימוץ בארצות הברית; עוד עולה מהתחקיר: פרטים חסויים על הנשים דלפו לאגודה דרך ועדות הפלה ממשלתיות


נשים שביקשו לבצע הפלה קיבלו הצעה כספית מפתה תמורת התינוק, מאגודת אפרת, הפועלת למניעת ההפלות בישראל.

תחקיר ששודר אתמול בתוכנית "כלבוטק" בערוץ 2, גילה כי האגודה יוצרת קשר עם אותן נשים, ומציעה להן לנסוע לארצות הברית ולהשאיר שם את תינוקן, מבלי לדווח על כך לרשויות האימוץ בישראל.

תחקירנית התוכנית נפגשה עם מתנדבת האגודה, והתחזתה לסטודנטית הרה. בפגישה, שצולמה במצלמה נסתרת, הציעה המתנדבת להסיע את התחקירנית לארצות הברית, כדי ללדת שם את התינוק ולמסור אותו לאימוץ.

כשהתחקירנית שאלה את המתנדבת האם רשויות האימוץ בישראל יקבלו דיווח על הפעולה, ענתה לה המתנדבת: "זה לא קשור אליהם, זה לא חוקי מה שאנחנו עושים כאן". התחקירנית גם קיבלה הצעה כספית, והבטחה לנסות ולהגדיל את הסכום שהוצע לה.

בתוכנית שודרה עדות של נערה בת 20 שסיפרה כי אגודת אפרת פנתה אליה לאחר שפנתה אל אחת מוועדות ההפלה הממשלתיות הפועלות בבתי החולים בארץ.

תגובת אגודת אפרת על השידור אתמול היתה כי כל פעולותיה הינן חוקיות. "ידיעות אחרונות" מדווח הבוקר כי שר הבריאות, רוני מילוא, הורה למבקר הפנים של משרדו לבדוק כיצד דלפו פרטים אישיים של נשים שפנו לוועדות להפסקת הריון.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully