וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סירת תופת התפוצצה בסמוך לספינת חיל הים בחוף עזה

7.11.2000 / 7:15

בפיצוץ לא היו נפגעים ולא נגרם נזק; בצה"ל מעריכים כי על סירת הדיג היה מחבל מתאבד שהעביר אותה ממצרים; יריות הבוקר לעבר מחסום צה"ל הסמוך לקיבוץ אייל שבאזור קלקיליה - לא היו נפגעים; במשך הלילה נרשמו מספר אירועים אלימים באזורים שונים בשטחים

סירת התופת שהתפוצצה אמש בחצות סמוך לסירת "דבור" של חיל הים מול חופי רצועת עזה, מהווה עליית מדרגה מדאיגה ברמת הפיגועים.

סיור שיגרתי של חיל הים התקרב לסירת הדיג במטרה לבצע זיהוי מטרה חשודה ואז אירע הפיצוץ מול חופי רפיח על גבול ישראל מצרים. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. בצה"ל מעריכים כי על סירת הדיג היה מחבל מתאבד שהעביר אותה ממצרים. חיל הים יבצע היום חיפושים תת ימיים כדי לנסות ולגלות פרטים נוספים על התקרית.

"לא זכור מקרה שבו אירע ניסיון פיגוע תופת בלב ים", אמרו גורמי ביטחון ל"ידיעות אחרונות". הגורמים ציינו כי מדובר באירוע חמור מאוד. פיגוע דומה אירע לפני כחודש נגד משחתת אמריקאית בחופי תימן. אז נהרגו 17 מלחים ונזק רב נגרם למשחתת.

הבוקר ירו פלסטינים לעבר מחסום צה"ל הסמוך לקיבוץ אייל שבאזור קלקיליה. לא היו נפגעים.

בשטחים נרשמו מספר תקריות אלימות גם במשך הלילה. קרב יריות כבד התרחש בנווה דקלים שברצועה בין חיילי צה"ל לבין הפלסטינים. לא היו נפגעים. ירי היה גם לעבר היישובים כדים, גנים, בית חגי ופסגות. צה"ל השיב בירי טנקים. בקבוק תבערה הושלך לבית בשכונת ראס אל עמוד בירושלים, גם שם לא היו נפגעים.

אתמול נהרג סמוך לטול כרם נער פלסטיני בן 15 לאחר שנפגע מאש צה"ל בחזהו. ברצועת עזה נהרג צעיר פלסטיני בן 17 במהלך עימות עם חיילים. חילופי אש בין צה"ל לפלסטינים התנהלו גם בהר גריזים, ליד שכם.

אזרח ישראלי נפצע קל לאחר שמכוניתו נפגעה מיידוי אבנים,
בכביש ירושלים בית חורון, הוא פונה באמבולנס לבית החולים שערי צדק בירושלים.

הרמטכ"ל, רב אלוף שאול מופז, אמר אתמול בשיחה עם עיתונאים, כי ההחלטה שלא להגיב במלוא החומרה על האירועים בשטחים נובעת מכך שהוחלט לתת לפלסטינים את הזמן הנחוץ על מנת שיוכלו לממש את ההבנות, "ואנחנו עדיין בפרק הזמן הזה".

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully