וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

תימן: נעצרו ארבעה חשודים במעורבות בפיצוץ המשחתת האמריקאית

6.11.2000 / 22:25

החשד: פקידים ממשלתיים הקשורים לג'יהאד האיסלאמי סייעו למחבלים וסיפקו להם מכוניות והכוונה; דייג מקומי עזר לשני מחבלים בשיוט מבחן אותו ביצעו כחודש לפני הפיצוץ; בשלב זה הרשויות בתימן לא מאפשרות לאמריקאים להתערב בחקירה


ארבעה אנשים נעצרו בחשד למעורבות בפיצוץ המשחתת האמריקאית "קול" בחודש שעבר בתימן. ארבעת העצורים, כולם תושבי עדן, אותרו בעזרת רישומי שיחות טלפון שהראו כי היו בקשר עם המחבלים.

החוקרים גילו עוד, כי פקידים בכירים בעיר לאחז', מאחז חזק של הגי'יהאד האיסלאמי, סיפקו למחבלים מכוניות ממשלתיות כדי שיוכלו לנוע בקלות בתוך עדן ובין עדן ללחאז'. מתברר שההיכרות בין המחבלים והבכירים החלה עוד בימי הלחימה נגד הסובייטים באפגניסטן בשנות ה-80.

החוקרים מאמינים כי הבכירים הם חלק מקבוצת ג'יהאד איסלאמי, שהוקמה על ידי לוחמים מאפגניסטן מתקופת הלחימה, שנפגשו עם המחבלים פעמים רבות בזמן ההכנות לפיגוע. עוד מתברר כי שני המחבלים עשו שיוט מבחן כחודש לפני הפיצוץ, בעזרת דייג מקומי ששיתף איתם פעולה.

הרשויות בתימן דחו עד כה את בקשת ארה"ב להתערב בחקירה, וכרגע שוקלים בתימן את מידת המעורבות שבכוונתם להתיר לאמריקאים. בשלב זה, הרשויות לא מוכנות לאפשר לרשויות האמריקאיות לחקור אזרחים תימנים.0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully