וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שמונה מיליון סינים כן טועים

6.11.2000 / 22:18

מגיפת מחלות מין מציפה את סין; עסקי הזנות המשגשגים ושיעור הבגידות הגבוה גורמים לתורי ענק של חולים המגיעים לטיפול במרפאות; מספר החולים עולה מידי שנה ביותר מארבעים אחוז


מאת מוטי גל

סין הודתה כי היא מנהלת מאבק עיקש במספרים העצומים של תושביה אשר לקו במחלות מין מידבקות. הנתונים מציינים כי מעל שמונה מיליון סינים נגועים במחלת מין, והמספרים העצומים עולים מידי שנה בשיעור של יותר מארבעים אחוזים.

לפי הערכות גורמי הבריאות בסין עומד מספר הנגועים בנגיף האיידס בכ-500 אלף חולים. המומחים מזהירים כי המספר יוכפל בקרוב, אם לא ינקטו צעדים למיגור התפשטות מחלת האיידס, באמצעות אמצעי מניעה וחינוך מיני.

מחלות מין נוספות ביניהם עגבת (סיפיליס) וזיבה (גונוריאה) יצרו תורי ענק בבתי החולים, והצוותים הרפואיים סופקים כפיהם לנוכח מספרי החולים המתרבים מידי יום. לדעת מומחים, השיעור הגבוה כל כך של מחלות מין נובע מעלייה בזנות, ומיחסי מין רבים המתקיימים מחוץ לנישואין, כל אלה כמובן נעשים ללא אמצעי הגנה.

מערכת הבריאות הקורסת של סין מהווה סיבה נוספת להתפשטות העצומה במימדי המחלות הזיהומיות במדינה. רוב בתי החולים חסרים בצוותים רפואיים ובעיקר רופאים, ולפיכך מעניקים שירות גרוע במחירים מופקעים, עד כי רבים מהתושבים מוותרים על הטיפול. במקומם, מגיעים תושבים רבים למירפאות לא חוקיות, שם הם מטופלים בתרופות מזוייפות, בתשלום זעום.

רשויות הבריאות אשר הביעו דאגה לנוכח המספרים הגואים של הנגועים, כבר הצהירו כי בכוונתם לפשוט על המירפאות הלא חוקיות ולהתחיל בשיקום מערכת הבריאות הסינית אשר עומדת בפני משבר של ממש. אולם לדעת מומחים שיקום שכזה ייארך עוד זמן רב.walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully