וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מחקר: כדורי לדיאטה המכילים אפדרין גורמים למוות

6.11.2000 / 21:55

במחקר התגלה כי שליש מהנחקרים סבלו באופן "וודאי" או "סביר", מתופעות לוואי כתוצאה מנטילת תוספי מזון המכילים אפדרין; שלושה מתו, חמישה לקו בהתקף לב, וארבעה בשבץ


כדורי דיאטה המכילים אפדרין יכולים לגרום לנזק בריאותי בלתי הפיך, ואף למוות – כך הודיע מנהל המזון והתרופות האמריקאי
(FDA). הארגון הוסיף כי מספר מחקרים הוכיחו את הסכנה בנטילת תוספי מזון המכילים אפדרין, וכי יש לקבוע בחוק את כמות האפדרין שניתן ליטול בכל יום. כמו כן יש להזהיר את קבוצות הסיכון שעלולות להיפגע מהתופעות הנגרמות כתוצאה מנטילת התרופה.

אפדרין הוא חומר המדכא את התיאבון ומגביר את היכולות האתלטיות ואת העירנות. בגלל תכונותיו המעוררות, החומר נמצא ברשימת החומרים האסורים של פדרציית האתלטים העולמית.

במחקר, שבוצע על ידי חוקרים באוניברסיטת קליפורניה, התגלה כי שליש מהנחקרים סבלו באופן "וודאי" או "סביר", מתופעות לוואי כתוצאה מנטילת כדור דיאטה המכיל אפדרין. שלושה מהנחקרים מתו, חמישה לקו בהתקף לב שגרם לנזק מוחי בלתי הפיך, ארבעה לקו בשבץ, ועשרה ביתר לחץ דם. בקרב הקבוצה, שסביר כי תופעות הלוואי נגרמו כתוצאה מנטילת התרופה, מתו שבעה אנשים.

על פי מחקרים , הגוף מסגל עמידות לאפדרין, ומי שנוטל את התרופה על מנת לרזות, צריך להגדיל בכל פעם את כמות החומר, על מנת להשיג השפעה זהה. האדפרין מופק מהצמח מה הואנג, ולרוב מכיל קפאין המופק מצמח הגוואראנה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully