פיקוד העורף הגל השקט

הגדרת ישובים להתרעה
   הגדרת צליל התרעה

   נושאים חמים

   תינוק בן שנה וחצי נשכח ברכב באלעד; אביו נחקר

   אזרח שהבחין בתינוק נעול במכונית הזעיק את המשטרה. לדברי השוטרים שהגיעו לזירה, נשקפה סכנה לחייו והם ניפצו את שמשת הרכב וחילצו אותו. התינוק לא נזקק לטיפול

   תושב אלעד חשוד כי נעל את בנו בן השנה וחצי ברכבו, 5 בספטמבר 2014 (מערכת וואלה! NEWS , כיכר העיר אלעד)
   התינוק היה קשור, אדום ומזיע. הרכב שבו נשכח התינוק (צילום: כיכר העיר אלעד)

   תושב אלעד חשוד כי נעל את בנו בן השנה וחצי ברכבו היום (שישי) והוא עוכב לחקירה בתחנת המשטרה. שוטרי תחנת ראש העין הוזעקו למקום לאחר שאזרח הבחין בתינוק נעול ברכב. השוטרים ניפצו את שמשת הרכב כדי לחלץ את התינוק אשר היה קשור בסל-קל, ולדבריהם הוא נמצא כשהוא אדום, מזיע ונשקפה סכנה לחייו. התינוק לא נזקק לטיפול רפואי והוא נלקח לתחנת המשטרה עד שאותר אביו.

   לפני ארבעה חודשים מת תינוק בן שנה וחצי לאחר שנשכח במכונית בבית חגי שבדרום הר חברון, תחת שמש קופחת ובעומס חום כבד. פרמדיקים של מגן דוד אדום ממרחב ירושלים הוזעקו למקום לאחר שתושבים הבחינו בתינוק בתוך מכונית שחנתה סמוך למעון ביישוב. לדברי התושבים, התינוק שהה ברכב הסגור במשך כמה שעות. הפרמדיקים ביצעו בו פעולות החייאה מתקדמות, אך בסופן נאלצו לקבוע את מותו. המשטרה, שחקרה את נסיבות המקרה, גבתה עדויות מהורי התינוק.

   בית משפט השלום ברמלה גזר לפני חודש וחצי חצי שנת עבודות שירות על נחמן שטיצר, אברך ממודיעין עלית ששכח ילד ברכבו לפני שנתיים וגרם למותו. בית המשפט התחשב בנסיבות המיוחדות של התיק, במסגרתו בני משפחתו של הילד שמת קיימו קשר קבוע וצמוד עם שטיצר, שהקים יחד עם סבו עמותה להגברת המודעות לנושא שכיחת ילדים ברכב. "גם אני משתאה לנוכח הקשר הייחודי בין הסב ומרשי נחמן שטיצר", אמר עורך דינו של שטיצר, עו"ד עפר ברטל. "אני מודה לבית המשפט שהפעיל שיקול דעת והתחשב בנסיבות העניין ובבקשת משפחת הילד שנפטר לא לגזור עונש מאסר".

   עוד בוואלה! חדשות:
   תיעוד: החשוד ברצח אשתו בירושלים - דקות לאחר המעשה
   המשטרה חשפה מעבדת נפץ - מעל גן ילדים בבת ים
   פציעת פלסטיני מירי המשטרה תצית מחדש מהומות בבירה?

   תושב אלעד חשוד כי נעל את בנו בן השנה וחצי ברכבו, 5 בספטמבר 2014 (מערכת וואלה! NEWS , כיכר העיר אלעד)
   השוטרים ניפצו את שמשת המכונית וחילצו את התינוק (צילום: כיכר העיר אלעד)
   תושב אלעד חשוד כי נעל את בנו בן השנה וחצי ברכבו, 5 בספטמבר 2014 (מערכת וואלה! NEWS , כיכר העיר אלעד)
   (צילום: כיכר העיר אלעד)