וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

אוגנדה: מגפת האבולה מתפשטת לאיזורים חדשים

6.11.2000 / 20:29

מניין ההרוגים בהתפרצות האבולה באפריקה עלה ל-92; הנגיף, שתקף עד כה רק באיזור צפון אוגנדה, התגלה גם באיזורים אחרים; 375 תושבים לקו במחלת האבולה המדממת; זוהה כי הזן הינו וירוס אבולה סודני

מאת מוטי גל

מספר הקורבנות מהתפרצות וירוס האבולה הקטלני באוגנדה עלה ל-92, לאחר ששמונה תושבים נוספים מתו ביממה האחרונה - כך נמסר הבוקר ע"י גורמי בריאות מקומיים.

מקרי המוות ארעו במחוז גולו, בצפון אוגנדה, שם אושרה התפרצות האבולה ב-14 באוקטובר. הרשויות קיוו כי המגיפה לא תתפשט מעבר למחוז גולו הממוקם 360 קילומטרים מצפון לבירה קמפאלה, אולם מומחים אישרו בסוף השבוע כי חייל אוגנדי מת מהמחלה מאות קילומטרים מצפון לבירה, מוות שהעלה את החשש כי המגיפה התפשטה הרבה מעבר למחוז גולו.

כעת חוקר הצבא את האנשים עימם בא החייל במגע, כדי לנסות ולאתר את מקור ההתפרצות. מקרים נוספים כבר אותרו בערים נוספות במדינה. מספר הנגועים בנגיף עלה לכדי 375 חולים, 92 מתוכם נפטרו.

קדחת האבולה המדממת הינה מחלה קטלנית וחמורה בבני אדם ובפרימאטים (קופים ושימפנזים) אשר הופיעה במקומות שונים ברחבי העולם מאז זוהה לראשונה הנגיף בשנת 1976. המחלה נגרמת בשל זיהום בנגיף האבולה הקרוי על שם נהר הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו (לשעבר זאיר) באפריקה, שם זוהתה לראשונה. זן הוירוס המעורב בהתפרצות הנוכחית באוגנדה זוהה כאבולה סודאנית, אחד משלושת הזנים אשר מדביק בני אדם.

המחלה הנגרמת כתוצאה מהנגיף קשה מאוד. בתוך שבוע מרגע ההדבקות מופיעים כאבים בחזה, שוק, עיוורון, דימומים בלתי פוסקים ומוות.

אין טיפול סטנדרטי למחלה. המוות, לרוב, הוא בלתי נמנע וחיסון - אין. עם זאת מעריכים מומחי ארגון הבריאות העולמי כי ניתן יהיה לעצור את התפשטות הנגיף.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully