וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

השופטת לברגותי: לוחם חירות לא הופך ילדים לפצצות

ורד כהן-ברזילי

5.9.2002 / 12:31

סערה בפתיחת משפטו של ראש התנזים בגדה; הוריהם של קורבנות טרור וילדי ברגותי בכו באולם; בחוץ פרצו מריבות בין פעילי ימין ושמאל; איתמר בן גביר נעצר לאחר שתקף את ח"כ טיבי

הבוקר נפתח משפטו של ראש התנזים בגדה, מרואן ברגותי, בבית המשפט המחוזי בתל אביב. שלושת ילדיו של ברגותי, רובה, שרף וערב נכחו באולם וניסו להתקרב לאביהם עמו לא נפגשו מאז נעצר באפריל השנה, אולם נהדפו על ידי המאבטחים הרבים במקום. השלושה פרצו בבכי והשופטים החליטו להפסיק את הדיון למספר דקות.

ברגותי מואשם בעבירות של רצח, שידול לרצח, פעילות וחברות בארגון טרור. ברגותי, כפי שכבר פורסם, ביקש שלא להיות מיוצג על ידי עורכי דין ואמר לבית המשפט: "אתם לא מייצגים אותי, אני מייצג את עצמי. מי שצריך לשבת פה על ספסל הנאשמים היא ממשלת ישראל. אני מנהיג פוליטי, חבר פרלמנט, אני לא אנס או גנב, אני לוחם חירות".

כאשר נאשם מסרב לקבל ייצוג משפטי, יש למנות לו סניגור מהסניגוריה הציבורית, אולם ברגותי טען כי הוא אינו מוכן לקבל גם ייצוג זה, והשופטת, שרה סירוטה, איפשרה לו להמשיך את הדיון ללא ייצוג משפטי, אולם הפצירה בו כי אם הוא רוצה להעלות את טענותיו בעתיד הוא חייב לעשות זאת בעצת עורך דין. "אם לא הייתה לך חולצה, לא תלבש חולצה שתפר אותה ישראלי?" שאלה השופטת.

על פי הנהלים הוקרא כתב האישום בפני ברגותי. בעת ההקראה עזבו את האולם במחאה חברי הכנסת אחמד טיבי וטאלב א-סנא ועמם ערבים נוספים. ברגותי טען בפני השופטת כי אינו מעוניין לשמוע את כתב האישום ואף סירב לקבלו לידו. הדיון הבוקר התנהל תחת אבטחה כבדה מאוד ולווה בסערת רגשות. באולם הדיונים נכחו בני משפחות של קורבנות טרור וילדיו של ברגותי, ומעת לעת פרצה מריבה קולנית בין הצדדים. מחוץ לאולם הדיונים התקהלו תומכים פוליטיים מימין ומשמאל שאף הם נגררו למריבות קולניות.

"הממשלה שלכם מנהלת מלחמת השמדת עם"

ברגותי טען כי על פי החוק הבינלאומי אסור להביאו למשפט בישראל, כיוון שהוא חבר פרלמנט ונחטף בכוח על ידי "ממשלת הכיבוש הישראלית". ברגותי טען בנוסף, כי על פי ההסכמים שנחתמו בין ממשלת ישראל לרשות הפלסטינית, לכל חברי המועצה המחוקקת יש חסינות משפטית. ברגותי חזר על טענותיו ואמר לבית המשפט: הממשלה שלכם מנהלת מלחמת השמדת עם נגד הפלסטינים, אני לוחם חירות". והשופטת ענתה לו: "מי שלוחם לא הופך ילדים לפצצות. אתה לא מתנהג כמנהיג, זה לא מוסיף לך כבוד מה שאתה אומר".

פעיל הימין איתמר בן גביר נעצר על ידי משמר בתי המשפט, לאחר שהתנפל על ח"כ אחמד טיבי (תע"ל) בעת שיצא מאולם הדיונים. בן גביר נכבל באזיקים והורד לתא המעצר הממוקם בבניין.

הדיון הבא נדחה לעוד כמה ימים, אז תתייחס הפרקליטות לטענותיו של ברגותי, שהבטיח להגיע עם כתב אישום מלא ומפורט נגד ממשלת ישראל.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully