וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לבנון: פיצוץ בבניין מפקדת חיזבאללה בבעל בק

6.11.2000 / 18:05

אין נפגעים, לא ידוע מקור הפיצוץ; נשיא לבנון: שני מסוקי צה"ל נחתו בכפר בדרום לבנון; גורמים בלבנון: מטוסי קרב טסו גם מעל ביירות; לבנון: נגיש תלונה רשמית לאו"ם; דובר צה"ל: "מטוסינו יפעלו כל עוד זה נחוץ להגן על חיילי ואזרחי ישראל"

פיצוץ עז אירע הערב בבניין מפקדת ארגון החיזבאללה בכפר נבי שית' סמוך לבעל בק שבבקעת הלבנון. לפי דיווחים ראשונים אין נפגעים. לא ברור מהו מקור הפיצוץ.

עדי ראיה דיווחו כי ראו ושמעו מטוסים שחלפו במקום. ארגון החיזבאללה פרסם בתגובה הודעה האומרת כי מזכ"ל האגון, חסן נסראללה, לא היה בבניין ולכן לא נפגע.

בתוך כך טוענת היום לבנון כי שני מסוקי צה"ל נחתו הבוקר בכפר קונטרה סמוך לנחל הליטאני בתוך שטח לבנון וחמישה מסוקים נוספים חגו מעל לכפרים נוספים.

עדי ראייה וגורמים ביטחוניים בלבנון סיפרו לסוכנות הידיעות "רויטרס" כי מספר מסוקים טסו מעל אזורים נוספים בתוך המדינה, כשמעל ביירות חלפו מטוסי קרב כשהם שוברים את מהירות הקול.

נציג האו"ם בלבנון, רולף קנוטסון, אמר היום בתגובה כי הוא מודאג מההפרה הישראלית של ההבנות שנקבעו עם נסיגתה מדרום לבנון. "המטרה היא להביא לרגיעה ולא להסלמה ", אמר.

דובר צה"ל אישר לסוכנות הידיעות רויטרס כי מטוסים של חיל האוויר טסי מעל שמי ביירות. "המטוסים ימשיכו לטוס בשמי לבנון כל עוד זה נחוץ כדי להגן על אזרחי וחיילי ישראל", נאמר בהודעה.

בהודעה שפרסם נשיא לבנון, אמיל לאחוד, נאמר כי "הנחיתה של שני המסוקים בתוך שטח לבנון ושהייתם שם לזמן מה מהווים מעשה לוחמני ואגרסיביות צבאית".
בהודעה נכתב עוד כי זהו האירוע הראשון מסוגו מאז נסיגת ישראל מלבנון ובכוונת לבנון להגיש מחאה רשמית לאו"ם נגד ישראל.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully