וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

זעם בשב"ס על השופטת שהתירה לראיין את יגאל עמיר

6.11.2000 / 20:59

בדיון בבית המשפט בבאר שבע פתח רוצחו של ראש הממשלה את פיו ואמר לעיתונאים: "אני מצטער שרבין לא נרצח לפני אוסלו"; על ביבי: "נתן ביודעים את האחים שלו בידי הכנופיות"; על המתנחלים: "אם ימשיכו לשתוק, יזרקו אותם לכלבים"; דליה רבין: ציבור גדול מסכים לדבריו

גורמים בשירות בתי הסוהר הביעו הערב זעם על החלטתה של שופטת בית משפט המחוזי בבאר-שבע, חני סלוטקי, שהתירה היום לעיתונאים לערוך ראיון עם יגאל עמיר, שעה שזה הגיע לדיון בעתירה שהגיש.

לדברי הגורמים האישור שנתנה השופטת לא היה על דעתם. "מזה חמש שנים עושה שירות בתי הסוהר כל מאמץ על מנת שעמיר לא ירואיין, זאת כדי לא לתת פתח להסתה והמרדה. העובדה שהתאפשר לו היום להתראיין ללא התיעצות עמנו גרמה לתוצאות שליליות שאותן היה אפשר לשמוע בכלי התקשורת", נמסר בהודעת שירות בתי הסוהר.

מהנהלת בתי המשפט נמסר בתגובה לביקורת כי השופטת לא אישרה את עצם קיום הראיון, אלא אמרה לשוטר שליווה את עמיר, כי אין זה מענינה לאשר ראיון.

"אינני מתכוון לבקש חנינה ואיני רוצה שאיש יבקש זאת במקומי. עשיתי זאת כדי למנוע משהו" כך אמר היום יגאל עמיר, רוצחו של ראש הממשלה יצחק רבין שדיבר לראשונה מול המצלמות והמיקרופונים.

בדיון בבית המשפט המחוזי בבאר שבע בבקשת המדינה להאריך את תנאי ההפרדה בהם הוחזק אמר: "אין לי שום דבר כנגד רבין. ההיפך, אני חושב שהוא פחות מהשאר, בסופו של דבר הוא נגרר. רבין היה הסמכות, מר ביטחון, בלעדיו הם לא היו יכולים להמשיך. לכן הם בנו את ברק והם דוחפים אותו".
"יש לי חרטה רק על דבר אחד: שרבין לא נרצח לפני הסכם אוסלו".

בנוגע לראש הממשלה לשעבר, בנימין נתניהו, אמר עמיר: "זה נבלה וזה טרפה. אני מעריך את רבין יותר מביבי. הוא אחד שיודע את התוצאות של התהליך הזה וביודעים נתן את האחים שלו בידי הכנופיות האלה".

הרוצח פנה גם למתנחלים ואמר דברים שמפיו יכולים להשמע כהסתה: "המתנחלים לא מבינים שאם הם ימשיכו את השתיקה המטומטמת הזאת יזרקו אותם לכלבים, אף אחד לא ירחם עליהם".

בתשובה לשאלה לגבי ארגון ארבע אמהות שנרתמות כעת לפינוי התנחלויות: "בגלל ארגון ארבע אמהות יש עכשיו ארבע אמהות של חיילים שבויים בלבנון".

לגבי הקמתה אפשרית של מדינה פלסטינית אמר עמיר: "זו תהיה קטסטרופה יפקירו את כל הישובים".
עמיר הרבה להתלונן על תנאי המאסר בהם הוא מוחזק וגם השתמש לא מעט בחיוך הידוע לשמצה שלו: "אני היחיד בארץ בבידוד ובמצלמות. הם רוצים לשבור אותי נפשית. לאן אני אברח? אני יסתדר בכל מצב".

מועצת יש"ע: "עדיף שעמיר יסתום את פיו"

בתגובה על הדברים אמרה הערב בתו של רבין, ח"כ דליה רבין פילוסוף, כי "האדם הזה (יגאל עמיר) מחוק אצלי, מה שמדאיג הוא המקום ממנו בא. הוא מייצג ציבור שמאמין במעשה שלו".

ראש הממשלה, אהוד ברק, אמר בתגובה בישיבת סיעת העבודה בכנסת לזכרו של רבין: "לא תהיה שום חנינה לרוצח, מורשת רבין תמשיך
ושלום עם ביטחון עם הפלסטינים יהיה גל-עד ליצחק".

יו"ר מרצ, יוסי שריד, כי הוא מתנגד למתן פיתחון פה לרוצחים ואין לשדר את הראיון בשום כלי תקשורת.
מועצת יש"ע הודיעה בתגובה לדברי עמיר ש"היא מציעה ליגאל עמיר לסתום את פיו ו'לא לתת עצות', עמיר הוא האיש שגרם את הנזק הגדול ביותר להתיישבות ולמתיישבים מעולם".

בדיון בבית המשפט אמר ראש מחלקת המודיעין של שרות בתי הסוהר, יצחק גבאי, כי אם יוקלו תנאי מאסרו, נשקפת סכנה לחייו. לדבריו, בטקסים לזכרו של רבין בבית הסוהר איימו מספר אסירים לערוף את ראשו של הרוצח עמיר.

שרות בתי הסוהר החליט למנוע מיגאל עמיר לרצות את עונשו עם אחיו חגי.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully