וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

לאחר המאבק המשפטי - היום יופרדו התאומות הסיאמיות בבריטניה

6.11.2000 / 14:28

הניתוח, שיתקיים בבית חולים במנצ'סטר, צפוי להימשך כ-15 שעות, וישתתף בו צוות של 20 איש; התאומה החלשה, מארי, ככל הנראה, לא תחזיק מעמד ותמות; ההורים, שהתנגדו לניתוח מטעמים דתיים, הפסידו במאבקם המשפטי

היום יתבצע הניתוח השנוי במחלוקת בו יופרדו התיאומות הסיאמיות בנות השלושה חודשים, ג'ודי ומארי. הניתוח, שצפוי להימשך כ-15 שעות, ויכלול צוות רפואי של 20 איש, בבית החולים "סנט מארי" במנצ'סטר, יגרום כנראה למותה של התאומה החלשה יותר, מארי, אך יאפשר לג'ודי, התאומה החזקה, לחיות חיים נורמליים.

החלק המסובך ביותר בניתוח יהיה להפריד את חוט השדרה המאוחד של השתיים. כדי לבצע מהלך זה יאלצו המנתחים לנתק את אספקת הדם מג'ודי למארי. זהו השלב שבו, ככל הנראה, תמות מארי. ביום שישי נכשלו נסיונותיו המשפטיים של ארגון "הברית בעד החיים" לעצור את קיום הניתוח היום.

מאז נולדו התינוקות באוגוסט, ביקשו הרופאים לבצע את ניתוח ההפרדה. צוות בית החולים במנצ'סטר בו נולדו התאומות, פנה לבית המשפט הגבוה בבקשה לאשר את ההפרדה למרות התנגדות הוריהן, שסרבו לגזור על מארי מוות בטוח כתוצאה מהפרדה. ההורים, קתולים אדוקים מהאי המלטי גוזו, התנגדו לניתוח ממניעים דתיים וטענו כי יש לאפשר לאלוהים לקבוע את גורלן, אולם הפסידו במאבק המשפטי. ביום שישי דחה בית המשפט הגבוה בקשה להחליף את האפוטרופוס הרשמי של מארי, עו"ד לורנס אוטס, במנהל הארגון "הברית בעד החיים", ברונו קווינטוויל.

התאומות מחוברות בבטנן, ידיהן ורגליהן נמצאות בזוית ישרה לחלק הגוף העליון, ועמוד השדרה שלהן מאוחד. לטענת הרופאים, מארי, התאומה החלשה, מתפקדת כבעלת "מוח פרימיטיבי", בעוד תפקודיה השכליים של ג'ודי הם נורמלים. הרופאים טוענים עוד, כי מארי "מרוקנת" את החיים מאחותה, כיוון שהיא מסתמכת על אספקת החמצן ומחזור הדם של ג'ודי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully