וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נשיא צרפת פנה לסוריה ולבנון בבקשה לשחרור החטופים הישראלים

6.11.2000 / 13:24

"אני מאוד מעריך את התערבותו של שיראק בנושא החטופים הישראלים", אמר השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, בתום פגישתו עם ז'אק שיראק בפאריס; החיזבאללה חזר על דרישתו לשחרור 19 אסירים לבנוניים בתמורה למידע על השבויים

השר לפיתוח אזורי, שמעון פרס, אמר היום כי נשיא צרפת, ז'אק שיראק, פנה לסוריה וללבנון בבקשה לשחרר את שלושת החיילים שנחטפו ללבנון וכן את איש העסקים הישראלי, אלוף משנה במילואים, אלחנן טננבאום, המצויים בידי החיזבאללה.

"אני מאוד מעריך את התערבותו של שיראק בנושא החטופים הישראלים", אמר פרס בתום פגישה עם הנשיא בפריס, "שיראק פנה לנשיא סוריה, בשאר אסד, ולאיראנים בשני נושאים - החטופים הישראלים והטרור".

ארגון החיזבאללה, שחטף את שלושת החיילים מגבול לבנון בתחילת חודש אוקטובר, לכד את איש העסקים הישראלי בנסיבות שעדיין שנויות במחלוקת. לטענת החיזבאללה, טננבאום, הוא איש המוסד הישראלי, שיצר קשר עם איש חיזבאללה על מנת להפעילו כסוכן, שוכנע להגיע ללבנון ונעצר בתחומה. ישראל מכחישה כי טננבאום הוא איש מוסד ישראלי או משתייך לארגון ישראלי-בטחוני אחר. ישראל טוענת, כי טננבאום הוא איש עסקים ישראלי, שנחטף באירופה, במסגרת עסקיו הפרטיים, והועבר לידי ארגון החיזבאללה בלבנון.

החיזבאללה מתעקש על דרישתו לשחרור 19 אסירים לבנוניים בתמורה למידע על השבויים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully