וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

ועדת הבדיקה של מהומות ערביי ישראל קיבלה סמכויות של ועדה ממלכתית

6.11.2000 / 12:47

שר המשפטים העניק את הסמכויות כדי לחייב כל אדם להופיע בפניה; הסמיך לחקור בעל פה ולתת תצהירים בכתב לכל אדם שיכול לתרום לבירור העובדות; היועץ המשפטי לממשלה: כל עדות שתימסר לוועדת הבירור לא תשמש כראיה להליך פלילי, אזרחי או משמעתי

שר המשפטים, יוסי ביילין, העניק לוועדת הבדיקה של מהומות ערביי ישראל סמכויות דומות לוועדת חקירה ממלכתית. הועדה חוקרת את המהומות שפרצו בקרב ערביי ישראל בהן נהרגו 13 אזרחים ערביים. ביילין הסמיך לחקור בעל פה ולתת תצהירים בכתב לכל אדם שיכול לתרום לבירור העובדות.

שר המשפטים אמר היום לקול ישראל כי הענקת סמכויות דומות לאלו של ועדת חקירה ממלכתית ניתנו כדי שהועדה תוכל לחייב כל אדם להופיע בפניה וצעדים יינקטו נגד מי שלא יתייצב מולה. לדבריו, הסיבה לכך שהוועדה לא הוכרזה כממלכתית מלכתחילה היא שערביי ישראל לא ביקשו זאת.

"אם ראשי המגזר יחליטו להעלות שוב את הנושא וועדת הבירור לא תגיע לדברים אמיתיים אף אחד לא ימנע מהם להעלות את הדרישה", אמר ביילין. לדבריו, ראש הממשלה היה מודע להענקת הסמכויות.

בנוסף לכך הבהיר היועץ המשפטי לממשלה, אליקים רובינשטיין, כי כל עדות שתימסר לוועדת הבירור לא תשמש כראיה להליך פלילי, אזרחי או משמעתי.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully