וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

מערב אוסטרליה: כריש לבן טרף אדם ופצע אדם נוסף

6.11.2000 / 12:08

הגבר הלך במים רדודים בזמן שהכריש תקף אותו; לאחר מכן החל לתקוף אדם נוסף, אולם זה הצליח להימלט לחוף; "הכריש היה כל כך גדול שכשראינו את הסנפיר והזנב חשבנו שמדובר בשני כרישים", סיפר עד ראיה; הכריש הלבן הינו זן מוגן באוסטרליה

עוד אדם נפל קורבן לזעמו של כריש באחד החופים במערב אוסטרליה. הבוקר נהרג אדם ואחר נפצע מתקיפת הכריש. לפי דיווחים הכריש, שאורכו כחמישה מטרים, נשך את הגבר, בן 49, בזמן שהלך במים רדודים שהגיעו לו עד המותניים. המקרה אירע מטרים ספורים מחוף בפרת' במערב אוסטרליה.

עד ראיה סיפר כי לאחר תקיפת הגבר, החל הכריש לתקוף אדם נוסף שהיה לידו. האחרון דחף את הכריש והחל לרוץ לכיוון החוף. "הים הפך אדום", סיפר בהתרגשות, "מהמרפסת ראיתי את הכריש הענק. הוא היה כל כך גדול שכשראינו את הסנפיר והזנב חשבנו שמדובר בשני כרישים".

הגבר שננשך על ידי הכריש נימשה מהמים בחיים כשמצבו אנוש. הוא מת מפצעיו דקות לאחר מכן. הגבר השני נלקח לבית החולים כשהוא פצוע קל ברגלו.

במשמר החופים מעריכים כי התקיפה בוצעה על ידי כריש לבן, שנחשב באוסטרליה, זן מוגן. פקח במשטרה המקומית אמר כי "בתקופה זו של השנה יש באזור הזה הרבה כרישים, חלקם מאוד גדולים והם נוהגים לשחות במורד ובמעלה החוף המערבי של המדינה". בעקבות האירוע נסגר החוף.

בחודש ספטמבר נהרגו שני גולשים מתקיפת כריש בדרום אוסטרליה. לפני שלוש שנים ניצלו בנס שני אנשים שכריש באורך חמישה מטרים חצה את הקייאק שלהם לשניים.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully