וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

גאים להיות חלק ממשפחת השכול של "צוק איתן"

ינון תורג'מן

5.8.2014 / 11:43

אחיו של לוחם הצנחנים אביתר תורג'מן מבית שאן שנפל בקרב בעזה כותב בטור מיוחד על הימים הקשים בהם נחשף הטוב שבעם ישראל ועל התחושה שמשפחתו הפכה לעוד חוליה בשרשרת

הדברים נכתבים בימים הגדולים הללו. ימי העוז והגבורה, ימי רוח הנתינה, רוח אהבה ואחווה. ימים של ישראליות. ימים בהם ניתן לראות בעיניים במה שהשכל תמיד האמין - שיש לנו עם מפואר. עם חזק כצוק איתן, עם בעל שורשים ששום רוח שבעולם לא תוכל להם, אף לא רוח הפרצים העזתית, האכזרית והרצחנית.

שורשים עתיקים אלו יונקים מאבותינו הראשונים: אברהם, יצחק ויעקב. שורשים הנותנים את פריים דווקא כאן בארץ אבותינו. אלו ימים בהם מתברר שלכולנו יש עבר, יש היסטוריה, ובימים של קושי ומאבק מתגייס העבר ונותן מכוחו למלחמת ההווה ולבניין העתיד.

אלו ימים של כאב ושבר. כאב השייך למשפחת השכול לבדה, לחלל שנפער בלב ונשמת כל משפחה ומשפחה שאיבדה את אהוב לבה. חלל שנפער בלב כל בית ישראל. בימים אלו חש אני שאל לי לתת לימים האלו לעבור מבלי להתבונן בהם, להביט, לנסות להגדיר ולשאוף פנימה מהריח הטוב והמיוחד הזה שהתגלה בעם ישראל שלי בשיא תפארו.

הלווייתו של סמ"ר אביתר תורג'מן בהר הרצל. נועם מושקוביץ
הוריו של אביתר בלוויה/נועם מושקוביץ

ימים בהם דווקא כאב נורא מכל מפלח את הלב ופוער בו פצע שלעולם ידמם. הכאב הזה חשף בנו את הרוח והגבורה שבכל אחד ואחת מאתנו. את האיתנות שיש בנו. לימוד כואב שלומד עם עם לוחמיו, בניו היקרים שמסרו נפשם עלינו במערכה הזאת. הם מלמדים אותנו את סוד הניצחון, החיבור והיצירה שבעוז ובענווה, שבגבורה ובעדינות.

אנחנו כבר לא מתביישים להגיד בקול - יש לנו חיים גדולים. יש לנו מטרות ואידאלים גדולים. עם שיש לו בשורה לחיים אוהב הוא את החיים באהבה עזה שלא יודעת גבול ודווקא מכוח אותה אהבה לא יודע הוא פחד, מישיר מבטו אל המוות, מקריב חייו על מנת להמשיך את קיומם.

אנחנו, משפחת תורג'מן מבית שאן האבלה והכואבת את נפילתו של בנה אביתר משה תורג'מן הי"ד שנפל בכ"ד תמוז התשע"ד בחאן יונס. אנחנו עוד משפחה ממשפחות "צוק איתן". משפחה הכואבת אך גאה להיות נדבך נוסף, ואולי קטן אך עוצמתי מאין כמוהו, באותה שרשרת של גאולת ישראל. שרשת של גבורה וענווה, שרשרת הלוחמים שנתנו הכול להמשך קיום חיי עם ישראל בארצו.

אנחנו כואבים ולא מעכלים את גודל השבר, האבל על החוסר והגעגוע שבאין, ובמה שהיה יכול להבנות מאותם גיבורים. אך אנחנו גם מבינים, גאים ובעזרת השם עתידים לשמוח על כל הנולד בנו בעת הזאת. על גבורת הלוחמים וניצחונם את המוות. על החיבור והקישור של כל ישראל כבריח התיכון בעת הזאת, זה עם זה וסביב מנהיגיו. זכות עבורנו להיות חלק מהמפעל הזה.

הכותב הוא אחיו הבכור של סמל-ראשון אביתר תורג'מן, לוחם צנחנים שנהרג ב-22 ביולי בהיתקלות עם מחבלים ברצועת עזה

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully