וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

עליה של 28 אחוז בגביית מסים ואגרות באוקטובר

6.11.2000 / 11:10

הנתונים מצביעים על גידול של 23 אחוז מתחילת השנה בגביית מס הכנסה נטו בשל התאוששות בפעילות הכלכלית ומימוש של רווחי הון; האטה בשוק הנדל"ן נמשכת

הכנסות המדינה ממסים ומאגרות משרדי ממשלה הסתכמו בחודש אוקטובר בכ-12.7 מיליארד שקל, לעומת 10 מיליארד שקל בחודש מקביל אשתקד. המדובר בעליה ריאלית של 28 אחוז.

מתחילת השנה הסתכמה גביית המסים בכ-124.9 מיליארד שקל, עליה ריאלית של 18 אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד. לפי נתוני החשב הכללי, הסתכמה החודש גביית אגף מס הכנסה ומיסוי מקרקעין בכ-7.1 מיליארד שקל, עליה ריאלית של 33 אחוז לעומת אוקטובר 1999. לעומת זאת, לפי נתוני האגף, שיעור הגידול עומד על כ-13 אחוז. הפער נובע מעיתוי רישום שונה של תקבולי המס בגלל החגים.

לפי נתוני האגף, בגביית מס הכנסה (נטו) מתחילת השנה נרשם גידול ריאלי של 23 אחוז לעומת התקופה המקבילה אשתקד. הגידול החד בתקבולי מס הכנסה בשנת 2000 מוסבר על ידי התאוששות בפעילות הכלכלית, מימוש נרחב של רווחי הון, מפעילות אכיפה מוגברת של האגף ורמה נמוכה של החזרי מס לנישומים.

נתונים ארעיים על גביית מסי מקרקעין מצביעים על המשך האטה בשוק הנדל"ן. לעומת זאת, גביית אגף המכס והמע"מ בחודש אוקטובר הסתכמה בכ-5.2 מיליארד שקל, המצביעה על עליה ריאלית של 22 אחוז לעומת החודש המקביל אשתקד. עליה חדה בגביה נובעת מדחיית החזרי מע"מ לחודש הבא עקב החגים. בניכוי השפעה זו גביית האגף בחודש אוקטובר היתה עולה בשיעור ריאלי של 10 אחוז. מתחילת השנה גדלו הכנסות האגף בשיעור ריאלי של 10 אחוז.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully