מלחמה בדרום

נתניהו נזף בשרים: "בלתי נסבל שתבקרו אותי בזמן לחימה"

ראש הממשלה מתח ביקורת על כמה מהשרים בישיבה שעסקה בהתקדמות המבצע ברצועת עזה. בפתח הישיבה אמר: "אחדות ההנהגה חשובה לעם ישראל". חלק מהשרים השיבו לדברים שהטיח בהם

אמיר תיבון
31/07/2014
צילום: באדיבות ערוץ 9, עריכה: יאיר דניאל

- נתניהו נזף בישיבת הממשלה בכמה שרים בשל ביקורת שמתחו
- חלק מהשרים השיבו לדברים שהטיח בהם
- ראש הממשלה: לא אסכים להסדר שימנע את נטרול המנהרות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נזף בכמה שרים בישיבת הממשלה שהתקיימה היום (חמישי) בקריה בתל אביב, ואשר עסקה בהתקדמותו של מבצע "צוק איתן". נתניהו הביע מורת רוח על חלק מהשרים, בהם שרים ממפלגתו, והבהיר: "ביקורת מבית בזמן לחימה היא בלתי נסבלת". כמו כן, ציטט נתניהו מספרו של אחיו המנוח יוני נתניהו שסיפר על מלחמות היהודים שמתחילות בסוף לחימה - אך לא לפני סיומה.

מבצע "צוק איתן" - סיקור מיוחד בוואלה! חדשות:
"כוח צביקה": חברי הקצין שנפל יפגינו בעד המבצע
אלמנתו של ההרוג ילדה בת: "עצוב שדני לא אתי"
"המחבל הופל": צפו בהיתקלות של לוחמי גבעתי ברצועה

טוב לדעת (מקודם)

הלחצן הזה יכול להציל את חייך במקרה חירום רפואי

מוגש מטעם שחל
ראש הממשלה נתניהו ושר הביטחון יעלון, היום בישיבת הממשלה בקריה(צילום: רויטרס)

עוד קודם לכן, בפתח ישיבת הממשלה, התייחס נתניהו להתקדמות המבצע, שזהו יומו ה-24. בדברים שאמר בפני כלי התקשורת הוא הזכיר אמירות של שרים שהתנגדו להחלטות הקבינט, ואמר: "אחדות ההנהגה חשובה לעם ישראל. עדיין יש מיעוט בציבור שדווקא ברגעים אלה בוחר להקצין את דעותיו. הישמרו בדבריכם, היזהרו במעשיכם. שרי הממשלה הם אלה שצריכים לתת דוגמה אישית לציבור כולו. בעת הזו, העם מצפה מכולנו להתלכד מאחורי המטרה. ככל שאנו מאוחדים יותר, אנו חזקים יותר".

לעניין המבצע עצמו והישגיו, אמר ראש הממשלה: "עד כה נטרלנו עשרות מנהרות טרור, ואנו נחושים להשלים משימה זו – עם או בלי הפסקת אש. לכן, לא אסכים להסדר שימנע את השלמת נטרול המנהרות", הבהיר. לדברי נתניהו, "אין ערובה ל-100%, כפי שגם 'כיפת ברזל' לא נותנת מענה מוחלט, אך בשטח רצועת עזה נמשכות פעולות מרשימה במלוא עוזן. חיילי צה"ל משלימים בשעה זו את נטרול המנהרות ברצועת עזה".

נחושים להשלים את נטרול המנהרות - עם או בלי הפסקת אש. מנהרה של חמאס שנחשפה(צילום: AP)

ראש הממשלה שיבח את פעילות צה"ל ואמר: "צה"ל הוא צבא מוסרי מאין כמוהו, ונלחם באויב אכזר מאין כמוהו. הוא מנסה להימנע מפגיעה באזרחים ואנו חושבים על החיילים. אני רוצה לשלוח בשם הממשלה ועם ישראל איחולי החלמה מלאה לפצועים".

שר הביטחון משה יעלון אמר בפתח הישיבה כי "גם בשעות אלו ממשיך צה"ל לפעול בתוך רצועת עזה ולטפל במנהרות הטרור, שאת הטיפול בהן אנו משלימים". יעלון הוסיף כי הנזק לחמאס "עצום וחסר תקדים", ופירט: "השמדנו אמצעי לחימה, תשתיות טרור, מתקני ייצור נשק, רקטות ועוד. אנו לא מתכוונים להתפשר על ביטחון אזרחי ישראל ולא נרפה עד שישוב הביטחון והשקט". הוא ביקש להזכיר כי "חמאס משתמש בבתי ספר, בבתי חולים ובאזרחים חפים מפשע כדי לנהל את המאבק בישראל. המהלך הצבאי שמנוהל היטב על ידי הרמטכ"ל הוא זה שיעניק לנו את הכלים להתמודדות גם בזירות אחרות".

"נלחמים באויב אכזר מאין כמוהו". כוח צה"ל יורה מרגמות אל עבר עזה(צילום: רויטרס)

הרמטכ"ל, רב-אלוף בני גנץ, הודה לראש הממשלה ולשר הביטחון בתחילת הישיבה. "העבודה אתכם ועם חברי הקבינט היא מאומצת", אמר. הרמטכ"ל הוסיף כי "אני מקדיש את דבריי לחיילי השדה שלנו, מכלל הזרועות, שמסתובבים ברצועה. הם נלחמים באזורים שמבחינה מקצועית הם מאוד מורכבים, ומסתדרים בצורה מצוינת עם המשימות שאנו מטילים עליהם. אנו מסתכלים קדימה, וכשנסיים את המשימות, נשוב לחבק את המשפחות ואת הציבור".

גורמים בלשכת נתניהו מסרו: ראש הממשלה הדגיש בפני כל שרי הממשלה את חשיבות הלכידות בממשלה ובעם, במיוחד בעת הזאת, ולא מתח ביקורת אישית כלפי שר זה או אחר.

לפניות לכתב אמיר תיבון: amir.tibon@walla.co.il

מסתדרים מצוין עם המשימות". חיילים בגבול הרצועה, היום(צילום: רויטרס)
טנקים של צה"ל מול מרכז הרצועה(צילום: רויטרס)
כרוזים שצה"ל פיזר ברצועה(צילום: AP)
נתניהו ויעלון במסיבת העיתונאים בקריה(צילום: רויטרס)
כוח צבאי מול מרכז הרצועה(צילום: רויטרס)
טנקים בשטחי כינוס בדרום(צילום: רויטרס)
מרכז חלוקת מזון של האו"ם בחאן יונס(צילום: רויטרס)
פלסטינים במרכז חלוקת מזון של האו"ם בחאן יונס. 31 ביולי 2014(צילום: רויטרס)
סמוך לגבול הרצועה, היום(צילום: רויטרס)
היתקלות של כוח גבעתי עם מחבלים ברצועת עזה(צילום: דובר צה"ל)
כוח גבעתי מחוץ לרצועה(צילום: רויטרס)
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully