וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בן עמי: ערפאת מבקש לקיים פסגה משולשת לאחר השיחות בוושינגטון

6.11.2000 / 10:36

"אם ערפאת מבקש לחזור למו"מ והרגיעה בשטחים תמשיך להתבסס, בהחלט אפשר לחדש את המשא ומתן", אמר שר החוץ; ערפאת מתכוון לדרוש מקלינטון: הכנסת כוחות בינלאומיים לשטחים; ישראל מתנגדת בתוקף

שר החוץ, שלמה בן עמי, טוען כי מאחורי הפגישות של יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, וראש הממשלה, אהוד ברק, בוושינגטון עם הנשיא קלינטון עומד ערפאת בעצמו. לדבריו, במהלך פסגת שארם פנה יו"ר הרשות לקלינטון והציע לקיים את הפגישות.

בראיון לגלי צה"ל סיפר בן עמי כי ערפאת הציע לקיים פסגה משולשת לאחר הפגישות בסוף השבוע. הוא אמר כי אם יישמרו הבנות שארם, בהחלט ניתן לדבר על כך. "אם ערפאת מבקש לחזור למו"מ והרגיעה בשטחים תמשיך להתבסס, בהחלט אפשר לחדש את המשא ומתן. כמובן שצריך לדעת מה סדר היום של הפסגה הזו", אמר שר החוץ.

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מתכוון לנצל את פגישתו עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, על מנת לדרוש התערבות בינלאומית באזור. הפלסטינים רואים מאז תחילת המהומות בארה"ב כנוטה באופן ברור לצד ישראל. אתמול אף צוטט מפקד התנזים בגדה, מרואן ברגותי, כאומר ש"הגיע הזמן ולהחזיר תיק זה לאו"ם".

במקביל לכך מפרסם "הארץ" כי ארה"ב העבירה הצעה לישראל להכנסת כוחות בינלאומיים ליש"ע, במסגרת ביקורו של שר החוץ, שלמה בן עמי בוושינגטון בשבוע שעבר. בן עמי דחה על הסף את ההצעה וגורמים בממשלה הביעו זעם על הממשל, שלא הדף את היוזמה הזו בשלביה הראשונים.

לעומתם, קרא יו"ר מרצ, יוסי שריד, לראש הממשלה שלא לפסול את ההצעה על הסף. בראיון לקול ישראל אמר שריד כי "השטחים הם לא בריבונות ישראל, הם שטחים כבושים, ולכן מותר לשקול הכנסת כוחות בינלאומיים בתנאים מוגבלים".

ברק ידרוש מקלינטון: הכרז על ערפאת כאשם בהתדרדרות המצב

בנוגע לפגישה בין ראש הממשלה, אהוד ברק, לנשיא קלינטון בתחילת השבוע שעבר, אומרים גורמים המקורבים לברק כי הכל תלוי בפגישה של קלינטון עם ערפאת, שתיערך בסוף השבוע. בלשכת ראש הממשלה משרטטים שני תסריטים. האחד, שערפאת יביע נכונות לחידוש המו"מ. במקרה כזה ייפעלו ישראל וארה"ב לכינונה של פסגה משולשת, עוד לפני עזיבתו של קלינטון את הבית הלבן. על פי התסריט השני, במקרה שיו"ר הרשות יסרב לחידוש המסלול המדיני, ידרוש ברק מקלינטון להצהיר על ערפאת כאשם בהפסקת תהליך השלום.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully