מלחמה בדרום

מבצע "צוק איתן" | היום ה-22: עדכונים שוטפים

לייב בלוג | תחנת הכוח היחידה ברצועה הפסיקה לפעול לאחר הפגזה של כוחות צה"ל. ח"כ חנין זועבי (בל"ד) הושעתה מפעילות בכנסת למשך חצי שנה. נמשך ירי הרקטות לעבר הדרום

כתבי וואלה!
30/07/2014
מערכת "כיפת ברזל" מיירטת רקטה בשמי אשדוד, היום(צילום: רויטרס)

05:27: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצות האזוריות שער הנגב ושדות נגב. טרם דווח על נפילות או על יירוטים.

03:15: אונר"א, סוכנות האו"ם לפליטים הפלסטינים, הודיעה הלילה כי מצאה מצבור רקטות באחד מבתי הספר שלה ברצועת עזה, וגינתה את השימוש במתקניה על ידי מחבלים. דובר אונר"א, כריס גאנס, אמר בתגובה למציאת אמצעי הלחימה: "אנו מגנים את הארגון או הארגונים שסיכנו אזרחים על ידי אחסון תחמושת בבית הספר שלנו. אזורי בתי הספר הם ניטרליים במהותם וזוהי הפרה בוטה של עיקרון זה. אנו קוראים לכל הצדדים הלוחמים לכבדו". בשבוע שעבר מצבור של כ-20 רקטות שהסתירו מחבלים נמצא בבית ספר אחר של אונר"א.

01:09: 29 חיילים שנפצעו במהלך מבצע "צוק איתן" מאושפזים כיום (רביעי) בבית החולים ברזילי באשקלון, מתוכם 8 מוגדרים במצב בינוני והשאר במצב קל. שבעה אזרחים נוספים שנפצעו במהלך המבצע מאושפזים בבית החולים. ב-24 השעות האחרונות טופלו במרכז הרפואי ברזילי 46 פצועים, ומתחילת מבצע "צוק איתן" טופלו בברזילי 913 נפגעים.

22:53: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר בחוף אשקלון ובשער הנגב.

22:23: מערכת "כיפת ברזל" יירטה לפני זמן קצר שתי רקטות מעל גוש דן ורקטה נוספת מעל אשדוד.

22:19: "מערכת כיפת ברזל" יירטה לפני זמן קצר שתי רקטות מעל אשדוד ורמת גן.

22:14: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר באשדוד, באשקלון וביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. טרם דווח על יירוטים או על נפילות.

22:12: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר בגוש דן.

העתיד כבר כאן

בדיקה חכמה חושפת סיכון לשבץ מוחי - כעת במבצע מיוחד

מוגש מטעם שחל
הלווייתו של סמל ארז שגיא בבית העלמין הצבאי בחיפה(צילום: ערן גילווארג)

22:03: מוחמד דף, מפקד גדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, אמר היום בהודעה מוקלטת ששודרה בערוץ הטלוויזיה של חמאס: "הבסנו את הצבא הזה והצלחנו לנצח את הצבא, שהוא מובס עכשיו. אנחנו רואים את המתקפה הברברית של האויב עלינו. האויב הורס את בתינו".

22:00: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר באשקלון ובמועצה האזורית חוף אשקלון.

21:40: תשע רקטות נורו במטח האחרון לעבר באר שבע והסביבה. ארבע מהן יורטו על ידי מערכת "כיפת ברזל" וחמש התפוצצו בשטחים פתוחים. לא דווח על נפגעים.

21:32: משרד הבריאות בעזה מסר כי מניין ההרוגים בעזה עלה ל-1210 וכי מספר הפצועים הגיע ל-7,000.

21:28: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר בבאר שבע והסביבה ובמועצות האזוריות בני שמעון ורמת נגב.

21:23: ממשלת צ'ילה ופרו הודיעו בצעד משותף על החזרת שגריריהם בישראל להתייעצות, בשל הסלמת הלחימה ברצועת עזה ופעילות צה"ל. בהודעה רשמית ממשרד החוץ בסנטיאגו, נמסר: "ממשלת צ'ילה, בשיתוף עם שותפינו באיזור, החליטה להשיב לשגריר בישראל, חורחה מונטרו, להתייעצות בסנטיאגו". מלימה נמסר: "פרו מצרה על הפרת הפסקת אש עם פעילות צבאית מחודשת של ישראל ברצועת עזה, אשר גבתה עד כה את חייהם של יותר מאלף קורבנות".

20:46: ארבעה חיילים נפצעו הערב מפגיעת פצמ"ר ברצועת עזה.

20:40: שר הבינוי והשיכון אורי אריאל אמר הערב: "הפסקת אש עכשיו היא טעות. החמאס על סף הכרעה והפסקה עכשיו פותחת את שעון החול עד הסבב הבא".

20:30: מערכת "כיפת ברזל" יירטה לפני זמן קצר רקטה בשמי המועצה האזורית מטה יהודה. לא דווח על נפגעים או על נזק.

20:22: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר בבית שמש ובכמה יישובים במחוז ירושלים ומטה יהודה.

19:55: כ-100 בני אדם משתתפים בשעה זו בהפגנה למען חיילי צה"ל בכניסה לרמת ישי.

19:49: ישיבת הקבינט המדיני-ביטחוני אשר הייתה אמורה להתקיים הערב נדחתה למחר.

19:42: גורמים בירושלים הכחישו הערב את דבריו של שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי, לפיהן ראש הממשלה, בנימין נתניהו, פנה אליו בבקשה לסייע בהגעה להפסקת אש בלחימה ברצועת עזה. מלשכתו של נתניהו נמסר לוואלה! חדשות כי הבקשה עלתה קודם כל מכיוונו של קרי, וכי נתניהו השיב שישראל מחויבת קודם כל להשלים את משימת הטיפול במנהרות.

19:42: בפעם השלישית בכ-15 דקות, אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר במועצה האזורית חוף אשקלון.

19:37: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר במועצה האזורית חוף אשקלון.

19:31: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר במועצה האזורית חוף אשקלון.

19:11: רקטה התפוצצה לפני זמן קצר בשטח פתוח במועצה האזורית שדות נגב.

19:06: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר במועצה האזורית שדות נגב.

18:45: שר החוץ של ארצות הברית, ג'ון קרי, התייחס במסיבת עיתונאים משותפת שערך עם מקבילו האוקראיני, פבלו קלימקין, למאמצים להגעה להפסקת אש בין ישראל לחמאס, ואמר כי ראש הממשלה בנימין נתניהו "תמך בעקביות בהפסקת אש, וביקש סיוע מאתנו בהגעה להפסקת אש". קרי הוסיף: "אף אחד לא יכול להציג עצמו כידיד קרוב יותר של ישראל, או כמסור יותר להגנת מדינת ישראל. במשך 29 שנותיי בסנאט, יש לי רקורד הצבעה של 100% בעד ישראל".

אבלים בהלוויתו של אליאב כחלון(צילום: אדריאן הרבשטיין)

18:07: יושב ראש ועדת החוץ של הקונגרס האמריקני אד רויס אמר כי "קרי עשה טעות כשבחר לעבוד עם קטאר וטורקיה". לטענתו, "זו הייתה טעות מבחינתו שלא לעבוד עם התוכנית שהציגו המצרים להפסקת אש, וכשהוא בחר לעבוד עם קטאר וטורקיה - זה פגע במצרים וישראל". חבר הקונגרס הוסיף כי הטילים שהתגלו בשני בתי הספר של אונר?א בעזה "מעוררים שאלה רצינית של פיקוח האו?ם על המוסדות". רויס הדגיש שאסור לתת לחמאס אפשרות לשקם את תשתיות הטרור בעזה, "חייבים לפרק אותן - ולהקים מנגנונים למנוע הברחות נשק נוספות לעזה".

17:49: סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, אמר בריאיון לסוכנות הידיעות הרוסית "נובוסטי": ''מקווים שהחזית הלבנונית תיפתח חזית חדשה ונלחם יחד נגד היישות''.

17:33: חיל האוויר תקף מאז אמש 170 מטרות, בהם מוסדות שלטון, מוצבים צבאיים, מרכזי פיקוד ושליטה ופירי מנהרות ברצועת עזה. במערכת הביטחון מעריכים שבתוך מנהרות נוספות מסתתרים מחבלים וממתינים לפקודה. "מדובר בהגברה משמעותית של קצב התקיפות", אמר גורם בכיר צבאי לוואלה! חדשות.

17:24: רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נזק או על נפגעים.

17:12: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית אשכול.

17:04: ארבע רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית שדות נגב. לא דווח על נזק או על נפגעים.

17:00: כוח של חטיבת גבעתי זיהה חמישה מחבלים שהגיעו מפיר מנהרה בדרום רצועת עזה. הכוח פתח באש והרג את המחבלים. אין נפגעים לכוח צה"ל. כמו כן, נחשפו אמצעי לחימה רבים, בהם רובי קלצ'ניקוב, מקלעים ומטעני חבלה.

16:27: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצות האזוריות אשכול וחוף אשקלון.

16:17: רקטה ששוגרה מרצועת עזה למועצה האזורית חוף אשקלון נפלה בשטח הרצועה בסמוך לגדר.

ההפגזה בתחנת הכוח של עזה(צילום: רויטרס)

16:07: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון.

16:05: מערכת "כיפת ברזל" יירטה רקטה בשמי נתיבות.

16:00: אזעקת "צבע אדום" נשמעה בנתיבות ובמועצות האזוריות בני שמעון שדות נגב.

15:34: רקטה התפוצצה בשטח פתוח במועצה האזורית חוף אשקלון. אין נזק ואין נפגעים.

15:29: מערכת "מעיל רוח" יירטה טיל נגד טנקים שנורה לעבר חיילי שריון בחטיבה 401. הטיל נורה מכיוון מזרח חאן יונס. צוות הטנק השיב בירי פגזים לעבר מקור הירי.

15:19: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון. לא דווח על נזק או נפגעים.

15:13: חבר הכנסת עיסאווי פריג (מרצ) הגיב ההחלטה להדיח את ח"כ חנין זועבי (בל"ד) מהשתתפות במליאת הכנסת במשך חצי שנה, ואמר: "הכנסת נסחפה אחרי ההתלהמות והשנאה וביצעה פיגוע בדמוקרטיה הישראלית". לדבריו, "לאחר שהיועץ המשפטי לממשלה הודיע כי אין עילה להעמדתה של זועבי לדין, החליטה ועדת האתיקה להפוך לבית דין שדה והטילה עונש בלתי סביר שלא הוטל אפילו על כאלו שנהגו באלימות פיזית כלפי חברי כנסת אחרים".

15:03: חברת הכנסת מירי רגב (הליכוד), יו''ר ועדת הפנים של הכנסת ויוזמת המהלך נגד ח"כ חנין זועבי (בל"ד), בירכה על החלטת ועדת האתיקה של הכנסת להדיח את זועבי מדיוני המליאה לחצי שנה. לדבריה, "זה מצטרף להחלטתו של היועץ המשפטי להביא אותה לחקירה. אין ספק שהיא תרד למחתרת יחד עם בכירי חמאס. אני אשיג את החלטתי להסיר את חסינותה".

כוח צה"ל בגבול רצועת עזה(צילום: GettyImages)

14:55: מזכ"ל הוועד הפועל של אש"ף, יאסר עבד רבו, הודיע על הפסקת אש של 72 שעות בלחימה בעזה. זאת, בעקבות ההצעה של שליח האו"ם למזרח התיכון, רוברט סרי.

14:27: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית שער הנגב. טרם דווח על נזק או נפגעים.

14:21: שתי רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים סמוך לשדרות. אין נזק ואין נפגעים.

14:18: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון. טרם דוח על נפילות או יירוטים.

14:18: ועדת האתיקה של הכנסת השעתה את חברת הכנסת חנין זועבי (בל"ד) מפעילות בכנסת למשך חצי שנה.

14:12: אזעקת "צבע אדום" נשמעה בשדרות וביישובי הסביבה. לא דווח על נזק או נפגעים.

14:08: שלוש רקטות התפוצצו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נזק או נפגעים.

13:56: אזעקת "צבע אדום" נשמע במועצה האזורית חוף אשקלון. טרם דווח על נפילות או יירוטים.

13:41: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נזק או נפגעים.

13:27: שתי רקטות נפלו בשטחים פתוחים במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נפגעים או על נזק.

13:13: אזעקת "צבע אדום" נשמעהבמועצה האזורית אשכול. לא דווח על נזק או נפגעים.

השריפה במאגרי הדלק של תחנת הכוח בעזה(צילום: רויטרס)

12:57: 40 פלסטינים נהרגו היום (שלישי) בתקיפות צה"ל ברחבי הרצועה - כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות הפלסטינית "מען". בין היתר הופצץ מטה "החזית הדמוקרטית לשחרור פלסטין".

12:53: קצין בכיר בצה"ל אמר על מבצע "צוק איתן" כי "השגנו את היעדים שהוגדו לנו". לדבריו, "הדרג המדיני צריך לקבל החלטה אם מתקדמים או יוצאים מרצועת עזה".

12:53: קצין בכיר בצה"ל אמר היום (שלישי) על מבצע "צוק איתן" כי "השגנו את היעדים שהוגדו לנו". לדבריו, "הדרג המדיני צריך לקבל החלטה אם מתקדמים או יוצאים מרצועת עזה".

12:49: שר הכלכלה והמסחר, נפתלי בנט, אמר: "מדינת ישראל נמצאת ברגע קריטי בתולדותיה. האיסלאם הקיצוני מבקש את השמדתנו – לא פיסת קרקע ולא מדינה פלסטינית. צריך לסמן את היעד: פירוז הרצועה. הרצועה כמו יהודה ושומרון: ללא טילים, ללא מנהרות".

12:36: צה"ל הזהיר בשעה האחרונה את תושבי הרצועה מזרחית לחאן יונס מהפצצות וביקש מהם להתפנות באופן מידי אל מרכז העיר. מדובר באזורים חרבת חזעה, עבסאן אלכבירה, עבסאן אלצעירה, בני סהילה וגרארה. בין היתר, פוזרו כרזות ונשלחו הודעות טלפוניות.

12:35: ראש המועצה האזורית שומרון, גרשון מסיקה, אמר במהלך ביקור ניחום אבלים אצל משפחת קדמי, ששכלה את בנה דניאל אתמול בהתפוצצות הפצמ"ר בחבל אשכול: "חמאס הוא נחש ארסי ויש לרוצץ את ראשו". לדבריו, "חמאס מקבל את כל הפסקות האש והמחוות כחולשה של ישראל, ואנו משלמים מחיר כבד בשל כך".

12:04: שריפה פרצה במאגרי הדלק של תחנת הכוח היחידה בעזה עקב הפגזה של צה"ל, וטרם הושגה שליטה עליה. סגן יו"ר רשות האנרגיה בעזה, פתחי חליל, העריך כי תיקון תחנת הכוח והשבתה לפעולה יארכו שנה.

תחנת הכוח של עזה, לאחר תקיפת צה"ל(צילום: רויטרס)

11:58: יו"ר סיעת העבודה, חבר הכנסת איתן כבל, אמר במשדר וואלה! חדשות כי "התמיכה שלנו היא חלק מהחוסן הציבורי. מקבלי ההחלטות ושרי הקבינט רוצים לדעת שיש להם על מי להישען". לדבריו, "ברמה הצבאית נקווה שניתן לחמאס מכה קשה ממנה הם לא יוכלו להתאושש, אבל כל התהליך הזה נועד כדי שבסופו של דבר יהיה תהליך מדיני. אחרת, לא נעשה דבר ונחזור לסיבוב הבא".

11:44: הרוג ושלושה פצועים קשה בתקיפת חיל האוויר בבית להיא שבצפון רצועת עזה. כך על פי דיווחים פלסטיניים.

11:29: שתי רקטות יורטו מעל אשקלון. לא דווח על נפגעים או על נזק.

11:17: שתי רקטות התפוצצו בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. לא דווח על נזק או נפגעים.

11:13: רקטות שוגרו לעבר אשקלון והמועצה האזורית חוף אשקלון. טרם דווח על יירוטים או נפילות.

הריסות ביתו של איסמעיל הניה לאחר תקיפת צה"ל בעזה(צילום: מערכת וואלה!, צילום מסך)

10:52: תחנת הכוח היחידה בעזה הפסיקה לפעול אחרי הפגזה של כוחות צה"ל - כך על פי דיווח בסוכנות הידיעות הצרפתית. זאת, עקב פגיעה במאגר הדלקים בתחנה במהלך הפצצות צה"ל.

10:24: שר הרווחה, מאיר כהן, אמר במשדר וואלה! חדשות כי על ישראל להגיע לשולחן המשא ומתן המדיני עם הישגים צבאיים בשטח, " כולל פגיעה בראשי החמאס - ואני אומר את זה במפורש". לדברי כהן, מצער ששרי הממשלה "משדרים כאילו המבצע הזה נגמר ולא הצלחנו להשיג שום דבר". הוא העריך כי אם יינתן לצה"ל זמן, "הוא יגיע לכל המנהרות".

10:01: יו"ר מרצ, זהבה גלאון, מתחה ביקורת על שרי הימין אשר דוחקים בראש הממשלה בנימין נתניהו להרחיב את מבצע "צוק איתן" ולכבוש את עזה. "דווקא על רקע האבדות הנוראיות של חיילי צה"ל והלגיטימציה הבינלאומית שהולכת ואוזלת על רקע ההרס וההרוגים בעזה, היה מצופה מהשרים לזכור כי הם מכריעים בדיני נפשות ולא נואמים במרכז הליכוד. המטרה העליונה אינה יכולה להיות פופלריות ופופליזם זול, אלא להביא למקסימום ביטחון במינימום אבדות", אמרה.

09:42: שרת הבריאות יעל גרמן אמרה במשדר וואלה! חדשות כי "נצטרך להיערך למיגון בתי החולים בישראל. בתי החולים הם חלק ממערך הביטחון של המדינה, חלק מהחוסן הלאומי שלנו".

09:38: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון. לא דווח על נזק או נפגעים.

09:30: שר התיירות עוזי לנדאו אמר הבוקר (שלישי) במשדר וואלה! חדשות כי "אנחנו לא נלחמים נגד חמאס בלבד, אלא נגד כל מי שמסביבנו: חיזבאללה ודאעש שבעיראק. הממשלה צריכה לשנות את מטרות המבצע ולקבל החלטות פרספקטיבה רחבה יותר".

כוח צה"ל בגבול רצועת עזה(צילום: רויטרס)

09:27: אלון שוסטר, ראש המועצה האזורית שער הנגב, אמר במשדר וואלה! חדשות כי "תבענו פעולה נחושה נגד המנהרות, חופש פעולה גם לאחר סוף המבצע וכן היערכות הגנתית". לדבריו, "אנחנו 14 שנים באותו המצב. יחד עם חבריי ראשי הרשויות, חרגנו ממנהגנו לא לתת עצות להנהגה במצב מלחמה".

09:19: עלי חמינאי, המנהיג הרוחני של איראן, כינה היום את ישראל "כלב נגוע בכלבת" בשל התקפותיה על עזה, והאיץ במוסלמים ברחבי העולם לחמש את הכוחות הפלסטיניים במאבקם מול ישראל, אותו כינה "רצח עם".

09:18: אזעקת "צבע אדום" נשמעה במועצה האזורית חוף אשקלון. לא דווח על נזק או נפגעים.

09:09: 125 חיילים שנפצעו במבצע "צוק איתן" מאושפזים נכון להיום בבתי החולים השונים ברחבי הארץ. מתוכם, שמונה מאושפזים במצב קשה. חייל נוסף אושפז בשבוע שעבר במצב קשה מאוד ולא חל שיפור במצבו. מהתקריות אתמול ברצועת עזה ובגבולה פונו לבתי החולים תשעה חיילים. חלקם נותחו במהלך הלילה והועברו לאשפוז במחלקות השונות.

08:33: עקב העומס הצפוי היום באזור בית העלמין הצבאי בצפת בשל הלווייתו של סמל ראשון אליאב כחלון, שנהרג אתמול מהתפוצצות פצמ"ר בשטח כינוס במועצת אשכול, ייסגר לתנועה רחוב האר"י החל משעה 09:30. בנוסף, החל מהשעה 10:00 יופעל מערך היסעים לרשות הציבור בשוק העירוני.

08:01: הזרוע הצבאית של הג'יהאד האיסלאמי הודיע הלילה כי מפקד חטיבת רפיח של פלוגות אל-קודס, אחמד נג'ם, נהרג לפנות בוקר בהפצצה על ביתו באל-שאבורה שבאזור רפיח.

תקיפות צה"ל ברצועה, הלילה(צילום: AP)

07:41: דובר צה"ל התיר לפרסום כי סמל נדב ריימונד, לוחם בקורס מפקדי כיתות, בן 19 משדמות דבורה, נהרג אתמול בשעות הערב בעת סיכול ניסיון חדירה של חוליית מחבלים דרך פיר מנהרה ליישוב נחל עוז. הוא הועלה מדרגת רב-טוראי לדרגת סמל לאחר מותו. הלוויתו תתקיים היום בשעה 18:00 בבית העלמין ביישובו.

07:38: רקטה התפוצצה לפני זמן קצר בשטח פתוח במועצה האזורית אשכול. אין נזק ואין נפגעים.

07:30: סגן ראש הלשכה המדינית של חמאס, מוסא אבו מרזוק, התייחס הלילה להצעת הפסקת האש בין ישראל וחמאס: "האו"ם וארצות הברית בירכו על הסכם הפסקת האש ההומניטרית שהוצע אתמול, אך ישראל סירבה לה. האבדות של האויב היום הן הגדולות ביותר מאז החלה המתקפה על עזה". לדבריו, "הפעולה של גדודי אל-קאסם נגד חיילי הכיבוש בוצעה בהצטיינות רבה. נשק ההתנגדות הוא שמפאר אותה, ואיש לא יכול לקחת אותו מידיה. יום ניצחוננו הוא יום חגנו". אבו מרזוק כתב את הדברים בחשבון הטוויטר שלו.

07:28: במהלך היום לא תתקיים קבלת קהל בלשכות התעסוקה בקריית גת, קריית מלאכי, אופקים ויבנה. לשכות התעסוקה באשקלון, אשדוד, באר שבע, נתיבות, שדרות ורהט פתוחות לקבל קהל, אך אין חובת התייצבות בהן. דורשי העבודה הגרים בישובים הנמצאים בטווח של עד 40 קילומטרים מהגבול אינם חייבים להתייצב בלשכות שירות התעסוקה. זכויות דורשי העבודה תשמרנה כחוק.

07:14: חיל האוויר תקף במהלך הלילה 150 יעדים ברצועת עזה. בין יעדי ההתקפה ניתן למנות ביתו של ראש ממשלת חמאס לשעבר, איסמעיל הניה, מבנה משרד האוצר, בניין תחנת הרדיו של חמאס, קול אל אקצה, בתי מפקדים בגדודי עז א-דין אל-קסאם, הזרוע הצבאית של חמאס, ארבעה מסגדים ששימשו כאתרי פיקוד ושליטה של חמאס ומשגרי רקטות מוטמנים.

הנשיא ראובן ריבלין מבקר חיילים פצועים בבית החולים סורוקה(צילום: לשכת העיתונות הממשלתית, מארק ניימן, לע"מ)

06:41: 32 פלסטינים נהרגו ברצועת עזה במהלך הלילה - כך דיווח באמצעי התקשורת הפלסטינים. מתחילת מבצע "צוק איתן" נהרגו כ-1,100 פלסטינים.

05:59: הותר לפרסום לפני זמן קצר כי אמש נהרגו חמישה חיילים בעת סיכול ניסיון חדירה של חוליית מחבלים דרך מנהרה לקיבוץ נחל עוז. החמישה שירתו כלוחמים בקורס מפקדי כיתות. שמותיהם של ארבעה מתוכם הותר לפרסום: סמל דניאל קדמי, בן 18 מצופים; סמל ברקאי ישי שור, בן 21 מירושלים; סמל שגיא ארז, בן 19 מקרית אתא וסמל דור דרעי, בן 18 מירושלים. מתחילת מבצע "צוק איתן" נהרגו 53 חיילי צה"ל.

05:09: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר במועצה האזורית שער הנגב. טרם דווח על יירוטים או נפילות.

4:35: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר במועצה האזורית שער הנגב. טרם דווח על יירוטים או נפילות.

4:29: גורמים פלסטינים דיווחו הלילה כי חיל האוויר הפציץ את תחנת הרדיו של חמאס בשכונת שיח' רדואן בעיר עזה, והרס אותה כליל. מוקדם יותר דווח כי הופצצו משרדי תחנת הטלוויזיה של חמאס, "אל-אקצא", אולם היא הצליחה להמשיך בשידוריה.

04:10: אזעקת "צבע אדום" נשמעה לפני זמן קצר ביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. טרם דווח על יירוטים או על נפילות.

03:06: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר באשקלון וביישובי המועצה האזורית חוף אשקלון. טרם דווח על יירוטים או על נפילות.

02:43: מערכת "כיפת ברזל" יירטה הלילה רקטה בשמי גוש דן, רקטה בשמי אשדוד ורקטה נוספת בשמי גדרה. אזעקה נשמה באזור. לא דווח על נפגעים או על נזק.

ביתו של איסמעיל הניה הופץ הלילה, כך על פי דיווחים פלסטינים(צילום: רויטרס)

02:34: אזעקה נשמעה לפני זמן קצר בתל אביב, בראשון לציון, בראש העין, באשדוד, ביבנה, ברמלה, בגדרה, בקריית מלאכי ובמקומות נוספים בשפלה ובדרום. טרם דווח על יירוטים או נפילות.

02:28: גורמים פלסטינים דיווחו לפני זמן קצר כי חיל האוויר הפציץ את ביתו של ראש ממשלת חמאס לשעבר, איסמעיל הניה, שנמצא במחנה הפליטים שאטי.

2:07: הקטע שבין מושב יכיני לבין שדרות בכביש 34 נסגר לפני זמן קצר לתנועת כלי מחשש לאירוע ביטחוני. מוקדם יותר נסגר לתנועה כביש 232 מצומת סעד עד צומת גבים.

2:06: גורמי רפואה פלסטיניים דיווחו הלילה כי תשעה בני אדם נהרגו ועוד עשרות נפצעו מהפצצת צה"ל במחנה הפליטים אל-בורייג' שבמרכז רצועת עזה. מתחילת מבצע "צוק איתן" דיווחו הפלסטינים על יותר מ-1,100 הרוגים ועוד אלפים נפצעו.

00:57: כביש 232 מצומת סעד עד צומת גבים נסגר לפי זמן קצר לתנועת כלי רכב בשל חשש מאירוע ביטחוני.

00:47: פורסמו פרטי הלוויותיהם של חיילי צה"ל שנהרגו אתמול ברצועת עזה ובגבולה: סמל-ראשון משה דוינו, בן 20 מירושלים, יובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים. סמל-ראשון אליאב אליהו חיים כחלון, בן 22 מצפת, יובא למנוחות בשעה 11:00 בבית העלמין הצבאי בצפת. רב-טוראי מידן מימון ביטון, בן 20 מנתיבות, יובא למנוחות בשעה 15:00 בחלקה הצבאית בבית העלמין בנתיבות. רב-טוראי נירן כהן, בן 20 מטבריה, יובא למנוחות בשעה 17:00 בבית העלמין הצבאי בטבריה. רב-סמל עדי בריגה, בן 23 מבית שקמה, יובא למנוחות בשעה 16:00 בבית העלמין הצבאי באשקלון.

חייל צה"ל בהיערכות(צילום: יותם רונן)
הרמטכ"ל בני גנץ בביקור בעוצבת הפלדה(צילום: דובר צה"ל)
חיילים בסיור בתוך רצועת עזה(צילום: רויטרס)
שכונת שג'עאיה בעיר עזה לאחר הפצצות חיל האוויר(צילום: רויטרס)
כלי שיט של חיל הים בפעילות מול חוף עזה(צילום: יותם רונן)
אמצעים לראיית לילה בקרבות בתוך רצועת עזה(צילום: צילום מסך)
פלסטינים קוברים את מתיהם בבית לאהיא(צילום: רויטרס)
כוחות צה"ל פועלים ברצועת עזה(צילום: דובר צה"ל)
חיילים מניחים תפילין ומתפללים בגבול רצועת עזה(צילום: רויטרס)
ספינת חיל הים סמוך לחוף עזה(צילום: יותם רונן)
  • מבצע צוק איתן

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully