וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הלחימה החדשה של ישראל - פירסום שחיתויות ברשות הפלסטינית

6.11.2000 / 7:52

גורם בכיר בממשלה: "בשעה שרוצים לשחוט אותנו מעל כל צריח ומעל כל מסגד יכול להיות שהגיעה השעה שגם אנחנו נוריד את הכפפות"; ח"כ אחמד טיבי: "שחיתויות מסוג זה אולי קיימות אבל רק בדרגים הנמוכים"; יו"ר הרשות חושש שצה"ל יכבוש חזרה את רצועת עזה

מדינת ישראל שוקלת לפרסם שחיתויות של בכירים ברשות הפלסטינית ובראשם של יו"ר הרשות, יאסר ערפאת. במידה והתהליך המדיני ימשיך במסלולו הנוכחי.

לאחרונה ערכה הממשלה דיונים פנימיים בהשתתפות גורמי מודיעין וחוץ, בניסיון לגבש את המידע המצוי בידה בנושא, ולהחליט האם לפרסמו.

בגל"צ פורסם הבוקר כי בידי ישראל מידע רב על כספים בכמויות בלתי מוגבלות, שמגיעים לבכירים ברשות במקום לאנשים. לערפאת יש חשבון בנק, בסניף בנק לאומי ברחוב החשמונאים בת"א, שישראל מזרימה אליו כספים רבים מזה שנים. כמו כן בידי ישראל מידע נוסף על זיכיונות וחוזים אישיים של בכירים ברשות מול גורמים זרים בהיקף נרחב.

גורם בכיר בממשלה אמר בתגובה "בשעה שרוצים לשחוט אותנו מעל כל צריח ומעל כל מסגד יכול להיות שהגיעה השעה שגם אנחנו נוריד את הכפפות, במידה שהתהליך ימשיך להראות כמו שהוא נראה עכשיו".

יועצו לשעבר של ערפאת, ח"כ אחמד טיבי, אמר כי מדובר בבעיה פנימית של הרשות שישראל לא צריכה להתערב בה. "שחיתויות מהסוג הזה אולי קיימות אבל רק בדרגים הנמוכים", אישר טיבי, "הניסיון של ישראל לנפנף במידע הזה מראה שמישהו מאבד את הצפון שם", הוסיף.

ישראל לא קיבלה עדיין החלטה האם לחשוף את הנתונים. הסיבה לדחיה נעוצה בהתפתחות המדינית לאחר פגישות ערפאת וברק עם קלינטון בוושינגטון.

לערפאת יש תוכנית מגירה לברוח לתימן או לעיראק

"לערפאת יש תוכנית מגירה לברוח לתימן או לעיראק במידה שצה"ל יכבוש מחדש את רצועת עזה", כך מפרסם היום השבועון האמריקאי "טיים".

העיתון מצטט כמה מעוזריו של ערפאת שטענו כי חששו גבר בשבוע שעבר לאחר מותם של שלושת חיילי צה"ל מירי פלסטיני. "ערפאת חושש כי האלימות בשטחים תתפשט לכדי מלחמה כוללת", טענו העוזרים. במקרה כזה הוא יודע כי הכוח העומד לרשותו: מספר החיילים והנשק, לא יוכלו לעמוד בפני הכוח הצבאי של צה"ל.

ערפאת צופה כי אם המצב יחמיר צה"ל יכבוש מחדש את רצועת עזה ויעביר לידיו חזרה את השליטה באיזור. אם מצב כזה אכן ייתרחש, יברח יו"ר הרשות הפלסטינית לתימן או לעיראק וימשיך משם בניהול המערכה הבינלאומית נגד ישראל.

1
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully