וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סקרים אחרונים: היתרון של בוש על גור התכווץ לאחוז אחד

6.11.2000 / 7:40

יממה לפני הבחירות בארצות הברית ממשיך המועמד הרפובליקאי, ג'ורג' בוש, לשמור על יתרון מזערי מול יריבו הדמוקרטי, אל גור; פרשנים: "פעיליו של בוש אנרגטיים ומחוייבים יותר למטרה"; למרות המרוץ הצמוד, רק חמישים אחוז מבעלי זכות הבחירה צפויים להגיע לקלפי


המועמד הדמוקרטי לנשיאות ארצות הברית, אל גור, צמצם את הפער בינו לבין יריבו הרפובליקני, ג'ורג' בוש, וכעת מבדיל ביניהם אחוז אחד בלבד, כך עולה מסקר שנערך על ידי סוכנות הידיעות רויטרס ורשת הטלוויזיה אן.בי.סי.

יממה לפני הבחירות, והמרוץ בין השניים עדיין צמוד. על פי הסקר ממשיך בוש לשמור על היתרון המזערי עליו שמר כל שבוע, וזוכה ב-47 אחוזים לעומת 46 אחוזים להם זוכה גור. על פי הסקר, ממשיך מועמד הירוקים, ראלף נאדר, לפגוע בסיכוייו של גור, כשהוא זוכה לחמישה אחוזים מן הקולות.

סקרים אחרים מראים לעומת זאת כי יתרונו של בוש דווקא גדל, והגיע לכדי פער של חמישה אחוזים. בוש שמר על יתרונו היציב כמעט בכל הסקרים שפורסמו השבוע.

למרות מערכת הבחירות הצמודה, 100 מיליון אמריקאים צפויים שלא להשתתף בהן. רק כ-50 אחוז מבעלי זכות הבחירה במדינה צפויים להגיע לקלפי.

ביממה האחרונה השקיעו שני המועמדים מאמצים כבירים אחרונים במאבק על כל קול, בידיעה שיתכן שהבחירות יוכרעו בידי אלפים בודדים של קולות, בשש מדינות מפתח.

הנשיא המכהן, ביל קלינטון, המשיך לסייע לסגנו, אל גור, במדינת ארקנסו, וקרא לפעילים "להוציא את כל הגדודים החוצה".

גור ניסה לפנות לקהילה האפרו אמריקאית ולאיגודי הפועלים, שמתכננים לעשות מאמץ ביום הבחירות. לצדו של בוש יעמדו מחר פעילים מקבוצות שמרניות כמו הקואליציה הנוצרית. לטענת פרשנים, לרפובליקנים יש בבחירות הנוכחיות יותר עוצמה, ותומכיהם אנרגטיים ומחוייבים יותר למטרה.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully