וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפלסטינים ידרשו מהממשל: הצבת כוחות בין לאומיים בשטחים

6.11.2000 / 7:16

ברגותי: "הגיע הזמן לשבור את המונופול האמריקאי על תהליך השלום"; האמריקאים העבירו את ההצעה לישראל, שדחתה אותה בתוקף; שריד: לחשוב פעמיים על ההצעה; בלשכת ראש הממשלה מעריכים: ערפאת אינו בשל להמשך המו"מ המדיני

יו"ר הרשות הפלסטינית, יאסר ערפאת, מתכוון לנצל את פגישתו עם נשיא ארה"ב, ביל קלינטון, על מנת לדרוש התערבות בינלאומית באזור. הפלסטינים רואים מאז תחילת המהומות בארה"ב כנוטה באופן ברור לצד ישראל. אתמול אף צוטט מפקד התנזים בגדה, מרואן ברגותי, כאומר ש"הגיע הזמן ולהחזיר תיק זה לאו"ם".

במקביל לכך מפרסם "הארץ" כי ארה"ב העבירה הצעה לישראל להכנסת כוחות בינלאומיים ליש"ע, במסגרת ביקורו של שר החוץ, שלמה בן עמי בוושינגטון בשבוע שעבר. בן עמי דחה על הסף את ההצעה וגורמים בממשלה הביעו זעם על הממשל, שלא הדף את היוזמה הזו בשלביה הראשונים.

לעומתם, קרא יו"ר מרצ, יוסי שריד, לראש הממשלה שלא לפסול את ההצעה על הסף. בראיון לקול ישראל אמר שריד כי "השטחים הם לא בריבונות ישראל, הם שטחים כבושים, ולכן מותר לשקול הכנסת כוחות בינלאומיים בתנאים מוגבלים".

בנוגע לפגישה בין ראש הממשלה, אהוד ברק, לנשיא קלינטון בתחילת השבוע שעבר, אומרים גורמים המקורבים לברק כי הכל תלוי בפגישה של קלינטון עם ערפאת, שתיערך בסוף השבוע. בלשכת ראש הממשלה משרטטים שני תסריטים. האחד, שערפאת יביע נכונות לחידוש המו"מ. במקרה כזה ייפעלו ישראל וארה"ב לכינונה של פסגה משולשת, עוד לפני עזיבתו של קלינטון את הבית הלבן. על פי התסריט השני, במקרה שיו"ר הרשות יסרב לחידוש המסלול המדיני, ידרוש ברק מקלינטון להצהיר על ערפאת כאשם בהפסקת תהליך השלום.

אתמול בישיבת הממשלה אמר ברק כי בכוונתו לבדוק עם הממשל האמריקאי את האפשרות לחזור לשולחן המו"מ ולהגיע להסכם קבע עם הפלסטינים. אולם התחושה הכללית בלשכת ראש הממשלה היא כי ערפאת אינו בשל להמשך המו"מ והתהליך המדיני ישאר בהקפאה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully