וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

כתב אישום הוגש נגד ראש ממשלת פקיסטן המודח

19.1.2000 / 13:32

מואשם בין השאר בחטיפת מטוס. אם יורשע - צפוי לעונש מוות

שלושה חודשים לאחר שהודח מהשלטון, הוגש היום כתב אישום נגד ראש ממשלת פקיסטן לשעבר, נווז שריף. שריף מואשם בנסיון לרצח, חטיפת מטוס וביצוע פעולות טרור. כתבי אישום הוגשו נגד שישה בכירים נוספים לשעבר בממשל הפקיסטני.
שריף והבכירים מכחישים את ההאשמות נגדם. המשפט עצמו ייפתח ב-26בחודש, והובטח שהוא יהיה "גלוי לציבור והוגן".
השופט הפקיסטני מחק מכתב האישום את סעיף הכרזת המלחמה על פקיסטן, אולם אם יורשע שריף בחטיפת מטוס, צפוי להגזר עליו עונש מוות.
הרקע לכתב האישום הוא אירוע שהתרחש בחודש אוקטובר, בו הורה שריף לא לאפשר נחיתתו של מטוס שנשא את רמטכ"ל פקיסטן פרווז מושרף ו-200 נוסעים נוספים. המטוס נאלץ לחוג באוויר עד שנותר כמעט ללא דלק. שריף פיטר את מושרף בבוקר אותו יום מתפקידו. באותו ערב השתלט הצבא על השלטון בהפיכה ללא שפיכות דמים.
שריף טען בבית המשפט כי מושרף "חטף" את הדמוקרטיה במדינה. הוא טען כי מושרף הוא שחטף את המטוס.
שריף אמנם הודח מהשלטון ב-12 באוקטובר, אך ההליכים המשפטיים נגדו נפתחו רק חודש מאוחר יותר. חילוקי דיעות קשים עכבו את הגשת כתב האישום נגדו. העיכוב האחרון בפתיחת המשפט נבע מטענות ההגנה כי לא קיבלה את כל הראיות במשפט, אך השופט פסק כי למרות טענות אלו המשפט ייפתח.
עורך דינו של שריף אמר כי הוא מרוצה מהחלטת השופט למחוק את האישום הנוגע להכרזת המלחמה, וכי המשפט מנוהל באופן הוגן עד כה. הוא הוסיף כי ההגנה תבקש להעלות את דוכן העדים את מושרף עצמו.
בשבוע הקודם הוחלף השופט במשפט לאחר שהשופט המקורי גילה סוכני מודיעין סמויים בקהל באולם בית המשפט.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully