וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

סוף העולם יגיע בספטמבר 2030

5.11.2000 / 23:06

כך טוענים אסטרונומים שחוזים התנגשות בין כדור הארץ לבין אסטרואיד; על פי החישובים שנערכו, הפיצוץ יהיה בעוצמה הגדולה פי מאה מעוצמת הפיצוץ בהירושימה


לראשונה בתולדות המדע המודרני, מדענים מציינים תאריך מדויק בו יגיע יום הדין לכדור הארץ. ב-21 בספטמבר 2030 יהיה כדור הארץ בסכנת התנגשות עם אסטרואיד. ההתנגשות העתידית תשחרר אנרגיה בעוצמה גבוהה פי מאה, מזו שהיתה בפיצוץ האטומי בהירושימה.

האיום החדש על הציוויליזציה כפי שאנו מכירים אותה, מכונה על ידי המדענים "אס.ג'י.344" (SG344). על פי חישובים שערכו אסטרונומים עוצמת הפיצוץ תהיה גבוהה פי מאה מהפיצוץ האטומי שהשמיד את הירושימה.
הידיעה על האיום החדש התפרסמה אתמול באתר האינטרנט של ארגון האסטרונומים הבינלאומי. אל המסקנה האפוקליפטית הזו הגיעו המדענים אחרי תהליך ארוך של סקירות מדעיות שמטרתן חיזוי אסונות בגרמיי השמיים.

שום דבר אף פעם לא בטוח במאה אחוז. לפני שנתיים יצאה קבוצת אסטרונומים בהכרזות גורפות ומאיימות כי אסטרואיד שאורכו קילומטר וחצי יפגע בכדור הארץ ב-2028. מספר ימים לאחר מכן חזרו בהם האסטרונומים מההצהרה ואמרו כי, על פי חישובים נוספים, לא צפויה להתרחש התנגשות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully