וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

שני פצועים ישראלים מירי ליד רמאללה

5.11.2000 / 21:24

מכוניתם של השניים נורתה סמוך להתנחלות מעלה לבונה; הועברו לבית החולים, אחד במצב בינוני; הפלסטינים דיווחו על שני הרוגים בעימותים היום עם כוחות הביטחון; נער מאיתמר נפצע קל בראשו מידויי אבנים; תקריות אש הערב ביריחו וטול כרם, צה"ל השיב בירי פגזים

מאת מוטי גל

שני ישראלים נפצעו הערב מירי סמוך להתנחלות מעלה לבונה על כביש עוקף רמאללה. האש שנורתה לעבר מכוניתם של השניים, גבר ואשה, הגיעה, ככל הנראה, מהכפר הסמוך, סינג'יל.

הגבר נפגע ברגלו ובגבו. מצבה של האשה, שנפגעה ברגליה, הוגדר קל. צוותי רפואה טיפלו בפצועים במקום עד שהגיעו צוותי מד"א שפינו את השניים לבית החולים הדסה עין כרם בירושלים.

מנהל בית החולים הדסה עין כרם, פרופ' אבי ריבקינד מסר כי שני הפצועים נפגעו מקליעים. מצבו של הגבר הפצוע בינוני והוא יישאר להמשך טיפול בבית החולים בימים הקרובים. מצבה של הפצועה קל והיא תשוחרר עוד הלילה לביתה.
 

נער ישראלי מהיישוב איתמר נפצע הערב קל מידויי אבנים סמוך לכפר חווארה. הנער שנפגע בראשו פונה לבית החולים בילנסון.

יריות נורו בשעה האחרונה לעבר כוחות צה"ל בנחל אלישע. צה"ל השיב בשני פגזי טנקים לעבר מקורות הירי ביריחו.

אש נורתה הערב גם לעבר משרדי הקישור והתיאום ביריחו, עמדת צה"ל בהר גריזים ובאזור המפעלים הסמוכים לטול כרם. צה"ל ירה פגז טנק אחד לעבר מקורות האש.

אבנים נזרקו הערב לעבר אוטובוס אגד שהיה בדרכו לנצרת. בכל התקריות לא דווח על נפגעים לצה"ל.

שני נערים פלסטינים בני 16 נהרגו הבוקר מאש חיילי צה"ל. הראשון ברצועת עזה והשני סמוך לבית לחם. דובר צה"ל הכחיש, כי הנער ליד בית לחם נהרג מאש חיילי צה"ל. מבית החולים בבית ג'אלה נמסר, כי מוחמד אל-שער נהרג לאחר שנפגע קשה בחזהו. במהלך המהומות נפצעו שישה מחבריו של אל שער ופונו לבית החולים. בעימות נפצע גם קצין צה"ל באורח קל.אזרח ישראלי חולץ בצהריים משכונת ראס אל עמוד במזרח ירושלים לאחר. האיש, המשמש כקבלן של חברת בזק, הגיע למקום לביצוע עבודות. הקבלן עוכב בידי כמה עשרות פלסטינים, אך הצליח להימלט מהמקום. הוא הצליח להגיע למחסום ראס-אל-עמוד, שם ליווה אותו צוות של משמר הגבול אל מחוץ לשכונה וחילץ את מכוניתו.

סיור של צה"ל נכנס אחר הצהריים בטעות לשטח הנמצא בשליטה פלסטינית מלאה. תושב מקומי פתח באש לעבר הג'יפ, אך החיילים לא נפגעו. הם זרקו לעברו רימוני הלם ונסוגו חזרה לשטח הנמצא בשליטה ישראלית. המשטרה הפלסטינית עצרה את היורה.

בגילה החלו במיגון בתי הספר

עיריית ירושלים החלה היום במיגון בתי ספר בשכונת גילה בעיר. השכונה סובלת מזה מספר שבועות מהתקפות ירי מצד הכפר הפלסטיני בית ג'אלה. התלמידים מילאו שקי חול והניחו אותם על החלונות הצופים לבית ג'אלה, מחשש שכדורים יחדרו לכיתות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully