וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הפלסטינים ניסו לגייס חיילות לריגול

ורד כהן-ברזילי

2.9.2002 / 9:27

השב"כ והמשטרה חשפו ניסיון של המודיעין המסכל לגייס בשנת 99' תושבות ירושלים, חלקן בשירות בצה"ל; קציני המודיעין ביקשו לקבל מידע על צה"ל; הפעילות נעשתה באישור ג'יבריל רג'וב

השב"כ והיחידה הארצית לחקירות בינלאומיות של משטרת ישראל חשפו ניסיון ריגול של המודיעין המסכל הפלסטיני. סוכנים של המודיעין, תושבי ירושלים בעלי תעודות זהות כחולות, ניסו לגייס בשנת 99' חיילות ישראליות ונערות לפני גיוס למשימות ריגול בצה"ל. המידע נחשף בעקבות מסמכים פלסטיניים שנתפסו במהלך מבצע "חומת מגן", במפקדת המודיעין המסכל בביתוניא.

במהלך הפעילות, שאותה אישר ראש המודיעין המסכל, ג'יבריל רג'וב, נפגשו קציני המודיעין שהתחזו לאנשי עסקים עם כמה נערות מירושלים. איתור הבנות ואיסוף המידע עליהן עבור הפלסטינים נעשה באמצעות ערבים תושבי שכונת בית צפאפה בירושלים, ששימשו כסוכני המודיעין המסכל. הם היו אמורים להפעיל את הבנות תמורת תגמול של סמים וכסף.

כתב אישום אחד הוגש נגד ראיד עבד אל קאדר זיתאוי. הוא מואשם כי בשנת 1995, בעקבות פגישה עם קצין במודיעין המסכל בשם מהנד שעלאן, החל לאסוף ולמסור ידיעות לאנשי הרשות. בשל מגוריו בבית צפפא מסר זיתאוי פרטים אודות תושבי כפרו ששיתפו פעולה עם ישראל.

כמו כן מצויין בכתב האישום כי בשנת 1999 היה חבר של ה', צעירה ישראלית לפני גיוס. זיתאוי מואשם כי מסר לאנשי הקשר שלו פרטים על ה' ועל חברותיה, שחלקן היו לפני גיוס וחלקן חיילות. המידע כלל פרטים על עיסוקיהן, תוכניותיהן לעתיד, משיכתן לכסף ולסמים וכן פרטים אינטימיים נוספים. על פי האמור בכתב האישום, במהלך חודש מרץ 99' הביא את ה' וחברה נוספת למסעדה ברמאללה על מנת שקצינים נוספים בביטחון המסכל יוכלו להתרשם האם יוכלו לגייסן לשירותיהם. הבנות חשבו כי הן מוזמנות לאירוע חברתי.

נאשם נוסף הוא מוסא סלמן, גם הוא תושב בית צפפא. בתיווכו של זיתאוי נפגש סלמן עם מהנד שעלאן והלה גייס אותו לשירות הביטחון המסכל. סלמן דיווח על תושבי כפרו ששיתפו פעולה עם צה"ל, על א', שנחשד במכירת קרקעות לישראלים וכן על נושאים כלליים הקשורים לכפר.

שמות הנערות לא הותרו לפרסום.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully