וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נו, מתי אתם מתחתנים?

5.11.2000 / 20:22

ממשלת בריטניה תוציא לאור ספר המהלל את חיי הנישואים לזוגות שמתכננים את חתונתם; הפרסומים על הספר עוררו את זעמם של ארגוני המשפחות החד הוריות; אם חד הורית: "זו נסיגה תרבותית"

ממשלת בריטניה משחקת אותה אמא פולניה. השבוע התפרסמה בבריטניה ידיעה על כך שספר חדש מטעם הממשלה, יוענק, אחר כבוד, לכל זוג בריטי שיביע את נכונותו להתחתן. הספר השנוי במחלוקת כולל בתוכו עיצות למאורסים הטריים הנוגעות, ביו היתר, לבחירת הלבוש ליום הגדול, ומידע על הבריאות שבחיי נישואין.

הספר ייצא במסגרת מדיניות הממשלה הבריטית לקדם את מוסד הנישואין לעומת ביטויים אחרים לתא המשפחתי. הספר שאמור לצאת לאור בשנה הבאה כבר זכה לתגובות זועמות. ארגוני משפחות חד הוריות ונציגי מפלגת הלייבור הביעו השבוע את התנגדותם ליוזמה החדשה. קת'רין סטינסון, אם חד הורית אמרה: "קידום נישואים בדרך זו מהווה נסיגה תרבותית. זה מחזק את הקלישאה שיש היררכיה במערכות יחסים וזה לא כך".

מימון הוצאת הספר שייקרא, "חיי נישואין", נאמדת במיליון פאונד (כשישה מיליון שקלים). הפרסום על הספר עורר את הויכוח הישן בבריטניה על מעורבות הממשלה בחייהם הפרטיים של תושביה. הוויכוח התעורר בעבר בעקבות מדיניות הממשלה בנוגע לגידול ילדים, אז התנגדה הממשלה לאומנות ומטפלות.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully