וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

הבחירות לסנאט בניו יורק: חשש מאחוז הצבעה נמוך

5.11.2000 / 19:28

הילארי קלינטון מובילה על פני המועמד הרפובליקני ריק לאזיו, אבל תומכיה מודאגים מאחוז הצבעה נמוך; הסיבה: למועמד הדמוקרטים לנשיאות, אל גור, יש רוב מוחץ באיזור, מה שעלול להשאיר אנשים רבים בבית

הסקרים האחרונים מראים יתרון הולך וגדל בבחירות לסנאט בניו יורק, למועמדת הדמוקרטית הילארי קלינטון, על פני המועמד הרפובליקני ריק לאזיו. אך למרות זאת הדמוקרטים בניו יורק מודאגים שהאנשים לא יגיעו לקלפיות להצביע, בשל העובדה שאין תחרות בין שני המועמדים לנשיאות באיזור זה. אל גור הבטיח את נצחונו באיזור, על פני המועמד הרפובליקני ג'ורג' וו. בוש, עד כדי כך שהמועמדים השקיעו סכומים קטנים מאוד בתעמולת בחירות באיזור.

"אנחנו מודאגים בגלל שהמירוץ כל-כך צמוד", אמרה יו"ר הועדה הדמוקרטית באזור, ג'ודית הופ, באסיפת בחירות של הילארי קלינטון, רעיית הנשיא הראשונה שמתמודדת על משרה ציבורית. "אין סימנים לעימות הנשיאותי כאן, ואנחנו מודאגים, כי כל כך הרבה מונח כאן על הכף".

היענות חלשה בקלפיות תזיק לקלינטון יותר מאשר ללאזיו, אמר היועץ הרפובליקני נלסון וורפילד, שרואה את מאמציה האחרונים של קלינטון כניסיון להעלות את מספר המצביעים עבורה. קלינטון בילתה זמן רב בכנסים של איגודים, קולג'ים, בתים של אישי ציבור וכנסיות של שחורים בימים האחרונים של הקמפיין.

לאזיו, שגם חושש מאחוז ההצבעה, פנה לתומכיו הרפובליקניים וקרא להם להגיע לקלפיות: "דברו עם השכנים שלכם, תרימו את הטלפון, תעשו כמה שיחות טלפון, תציעו לאנשים טרמפ לקלפי, זה יהיה מירוץ צמוד".

אשתו של לאזיו אירגנה צעדת "נשים למען לאזיו" בסנטרל פארק ביום שישי האחרון, כשהן קוראות לציבור להצביע עבור בעלה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully