וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

נלחמים על כל קול

5.11.2000 / 19:16

שני המועמדים קיימו ביממה האחרונה עצרות תמיכה במדינות שקולות התושבים בהן לא מובטחים; ג'ורג' וו בוש ביתרון מזערי על גור בסקרים של השבוע האחרון כשברקע פרשת הנהיגה בשכרות של בוש

עוד פחות מ-48 שעות לפתיחת הקלפיות בארה"ב והמרוץ בין שני המועמדים עדיין צמוד.
במהלך סוף השבוע האחרון לפני היום הגדול קיימו שני המועמדים, אל גור וג'ורג' וו בוש, עצרות תמיכה המוניות במדינות שהכף בהן טרם הוכרעה. על פי סקרי סי.אן.אן. גאלופ האחרונים המועמד הרפובליקני וו בוש, שומר על יתרון קטן מאוד על המועמד הדמוקרטי גור. בוש שומר על היתרון המזערי הזה כבר שבוע.

בשעות האחרונות לפני הכרעה נלחמים שני המועמדים על כל קול אפשרי. בוש יצא למלחמה על קולותיהם של תושבי פלורידה, המדינה שעשויה להכריע את הכף בבחירות. גור עשה את הדבר במדינות וויסקונסין ופנסילבניה.

שני המועמדים הגנו אתמול על תוכניותיהם המנוגדות בנוגע לכלכלתה של ארצות הברית. בוש הבטיח כי תכניתו לקצץ במיסים תמשיך את השגשוג הכלכלי בארצות הברית. "הכלכלה זוקקה למשב רוח חדש, והדרך לעשות זאת היא להחזיר חלק מהכסף לעם", אמר אתמול בוש שנתן כדוגמא את קיצוץ המיסים של הנשיא רייגן בשנות ה-80' שהביא לצמיחה בכלכלה האמריקאית.

סגן הנשיא, גור הצהיר בפני הקהילה הנוצרית בפיטסבורג, פנסילבניה, כי ראוי שהכסף יועבר ל"אלה שלא זוכים להנות משגשוגה הכלכלי של המדינה". "היריב שלי רואה בכסף הזה כקיצוץ ענק במיסים", אמר המועמד הדמוקרטי בכנס תמיכה.

פרשת נהיגתו תחת השפעת אלכוהול של המועמד הרפובליקני בוש, עדיין לא יורדת מסדר היום האמריקאי. למרות שגור עצמו נמנע מלהתעסק ישירות בנושא. הסנטור הדמוקרטי בוב קארי, שאל את בוש מדוע הוא הסתיר את הפרט הזה על עברו עד עתה. "כיסית על אחוריך", אמר קארי. בוש אמר בתגובה אבהית כי לא רצה ששתי בנותיו התאומות בנות ה-18 תדענה על עברו חסר האחריות של אביהן.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully