וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בריטניה עומדת לפני גל שטפונות נוסף

5.11.2000 / 18:21

תושבי דרום מערב אנגליה ומערב ויילס נקראו להקים חומות של שקי חול למניעת הצפות, הצפויות להכות את האזור; 3,000 בני אדם כבר פונו מבתיהם במחוז יורק

סופות חזקות וגשם זלעפות שפוקדים את בריטניה מכיוון האוקיינוס האטלנטי, מאיימים להציף ערים נוספות במדינה, לאחר שאזורים רבים בדרום מערב אנגליה ובמערב ויילס כבר הוצפו.

הסופות החדשות הגיעו יום לאחר שהממשלה הבטיחה להזרים תקציבים גדולים לשיפור מיגון הערים מפני הצפות ובהקמת מערכות התראה במדינה במשך ארבע השנים הקרובות.

סגן ראש הממשלה, ג'ון פרסקוט, שביקר באזורים מוכי האסון במחוז יורקשייר, אמר כי הממשלה שוקלת להעביר משאבים כספיים נוספים לסקוטלנד, ויילס ולצפון אירלנד. ההבטחות למימון ממשלתי פורסמו בתום פגישת חירום של כל שרי הממשלה, לאחר שבוע שבו מזג האוויר הקשה לא נרגע. תושבי יורקשייר נקראו להקים חומות של שקי חול למניעת הצפות חוזרות, הצפויות להכות את האזור בימים הקרובים. החזאים במדינה טוענים כי סוף גל הגשם אינו צפוי.

לפחות 3,000 בני אדם פונו מבתיהם במחוז יורק באנגליה, בשל החשש שהנהר העובר בעיר, יעלה על גדותיו ויציף את בתי התושבים. ביורק בנו הרשויות אמצעי הגנה נגד הצפות ב-1982, אז נרשמו בעיר הצפות כבדות. אולם כעת, אומרים החזאים, מימי הנהר הגיעו למפלס הרבה יותר גבוה.


walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully