וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

12 עופות דורסים נגנבו מהגן הזואולוגי בתל אביב

תמר נהרי

1.9.2002 / 17:17

ככל הנראה, הגנבים מעוניינים למכור את העופות, 11 בזים ונץ אחד, בשוק השחור; עובדי הגן מסרו כי העופות חסרי ערך משום שהיו פצועים ואינם יכולים לעוף; ניסיון דומה סוכל לפני כחודש

בפריצה שאירעה אתמול בלילה לגן הזואולוגי בתל אביב, נגנבו 12 עופות דורסים, בהם 11 בזים ונץ אחד. חלק מהעופות הגיעו לגן כשהם פצועים, ויועדו לשחרור בזמן הקרוב לאחר שהבריאו. ככל הנראה מייעדים הגנבים את העופות למכירה, אך עובדי הגן מסרו כי מרבית העופות שנגנבו היו פצועים ואינם יכולים לעוף, ולכן הם חסרי ערך בשוק השחור של הציפורים, המשגשג לאחרונה בארץ.

אחד העופות שנגנבו היה בז נודד, שערכו בשוק השחור עשוי להגיע לכ-20 אלף דולר. בזים מהסוג הזה ניתנים לאילוף, ובמדינות רבות נהוג להשתמש בהם לציד. אלא שהבז שנגנב לא מוצלח ל"תחביב" זה: כאמור, הוא פצוע ומשולל היכולת לעוף.

נסיון פריצה נוסף לגן סוכל לפני שבועות אחדים. פרוצות העובדות בקרבת מקום הזעיקו את המשטרה באישון לילה, לאחר שראו דמויות חשודות המנסות לטפס מעל חומת הגן. השוטרים הצליחו למנוע את הפריצה. עובדי הגן מסרו, כי היעדרו של שומר במקום בשעות הלילה מקל מאד על האפשרות לפרוץ לגן.

עתיד לא ברור

היעדרו של שומר במקום הוא רק אחד האספקטים של עתידו הלא ברור של הגן, הנחשב למקום היחידי בארץ הקולט חיות בר פצועות, משקמן ומשיבן לטבע במידת האפשר. לפני חודשים אחדים הודיעה החברה להגנת הטבע, שבבעלותה הגן הזואולוגי, על כוונתה לסגור את המקום ולפזר את בעלי החיים שבתחומו בין פינות חי וגני חיות אחדים בארץ. הסיבה להודעת הסגירה נעוצה בגירעון חמור אליו נקלעה החברה, וכישלון המאמצים להשיג תרומות או מימון לשם המשך תיפעולו של הגן.

לפני כחודש הודיע פקיד בכיר בעיריית תל אביב, אילן לייבה, כי בדעתו לפעול לגיוס משאבים שימנעו את סגירת הגן. בינתיים עתידו של הגן איננו ברור, אך מצבו קשה. מבקרים ועובדים במקום מעידים על תחושה כללית של הזנחה: החיות מקבלות את מזונן אך הגן לא נקי, והתקציב לא מאפשר אלא פעילות מינימלית להמשך אחזקתו. במקביל, נערכים קיצוצים בכוח האדם.

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    1
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully