וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

בקרוב: מקלט לנערות ליווי

ורד כהן-ברזילי

1.9.2002 / 16:08

במקלט ישוכנו נשים שיעידו נגד סוחריהן וגם אלו שלא; על הקמתו החליט צוות בראשות מנכ"ל משרד המשפטים; הנשים יקבלו סיוע רפואי ופסיכולוגי; עוד הומלץ להעניק להן "דמי כיס"

בקרוב יוקם מקלט למען נשים שנסחרו למטרות זנות, כך החליט צוות בראשות מנכ"ל משרד המשפטים. הצוות החליט להטיל את האחריות הכוללת לניהול המקלט על משרד העבודה והרווחה, בעוד שהמשרד לביטחון פנים יהיה אחראי על ביטחונן. המימון להקמת המקלטים יועבר על ידי משרד האוצר. בתחילה, ממליץ הצוות להעביר חמישים נשים למקלטים שימוקמו באזור בו מרוכזת מרביתן. המלצות הצוות הועברו באחרונה ליו"ר ועדת השרים לקידום מעמד האישה, השרה לימוד לבנת.

הצוות המליץ להקים מקלט לכלל הנשים שיש לגביהן ראיה כי נעברה בהן עבירת סחר בבני אדם, אלה שיזומנו להעיד וגם אלו שלא. עוד נקבע כי הנשים יועברו למקלט בסמוך למועד תפיסתן, במטרה "לחסוך מהן עינוי מיותר של שהייה בבתי מעצר צפופים שבהם התנאים קשים", נכתב בהמלצות הצוות.

עוד הומלץ לחלק את המקלט לשני אגפים - פתוח ושמור. באגף הפתוח ישהו נשים שזהותן אומתה ושהן אמורות להעיד כנגד סוחריהן. באגף השמור ישהו נשים שזהותן טרם אומתה, נשים שאינן אמורות להעיד וממתינות לסיום הליכי סילוקן מן הארץ ונשים ששוקלות להעיד. עוד נקבע כי הנשים ישהו במקלט יקבלו סיוע פסיכולוגי, סוציאלי, רפואי ומשפטי.

עוד הוחלט כי כל אישה שנסחרה למטרת זנות תזכה ל"תקופת הרהור" של עד 12 יום על מנת לשקול אם ברצונה להעיד כנגד סוחריה. בנוסף נאמר כי "בכדי לטפח את עצמאותה של נפגעת הסחר ולמנוע ממנה את התחושה שאין ביכולתה לדאוג לצרכיה הבסיסיים בעצמה, מומלץ לתת לכל שוהה באגף הפתוח דמי כיס לכיסוי הוצאותיה האישיות".

כל עובדי המקלט יעברו הכשרה מיוחדת, "כדי ללמוד כיצד להתייחס לנפגעות הסחר, תוך בניית סביבה תומכת".

טרם התפרסמו תגובות

הוסף תגובה חדשה

+
בשליחת תגובה אני מסכים/ה
    0
    walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully