וואלה!
וואלה!
וואלה!

וואלה! האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

דהאמשה:"המשטרה היא כלי של מדיניות פשיסטית נגד ערביי ישראל"

5.11.2000 / 17:18

אמר את הדברים בכניסתו לחקירה באשמה שעודד מעשי אלימות; יו"ר סיעת רע"ם הכחיש את הטענות נגדו; החקירה נמשכה חמש שעות ובימים הקרובים יזומן דהאמשה בשנית למשטרה"ח"כ אורלב הגיש תלונה נגד ח"כ ברקה בעקבות דבריו אתמול בביר זית

הסתיימה חקירתו של חבר הכנסת עבד-אל-מלכ-דהאמשה, יו"ר סיעת רע"ם. דהאמשה נחקר במשך למעלה מחמש שעות במטה הכללי של המשטרה בירושלים, בחשד שעודד מעשי אלימות, באומרו כי "יש לשבור ידיים ורגליים לשוטרים שבאים להרוס בית ערבים". דהאמשה אמר את הדברים ב-13 בספטמבר בעקבות הריסת שני בתים ביישוב בדואי ליד הכפר נחף.

לפני שנכנס לחקירה אמר דהאמשה כי המשטרה היא "כלי של מדיניות פשיסטית, מדיניות של דיכוי נגד הערבים בישראל".

דהאמשה הכחיש את החשדות המיוחסים לו, "אף פעם לא אמרתי זאת וזה לא היה כך. כל מה שאמרתי הוא שמי שבא להרוס את ביתנו ולשבור לנו ידיים ורגליים, גם אם זה שוטר, אנו נגן על עצמנו, משום שזוהי זכותנו הבסיסית". כ-30 מתומכיו של דהאמשה, אנשי התנועה האסלאמית בישראל, ערכו הפגנת מחאה נגד החקירה.

בתום החקירה אמר דהאמשה כי "התייחסו אלי בחשדנות ובעויינות". לדבריו הוא קורבן ואת החקירה יש לפנות לראש הממשלה, אהוד ברק, שנושא באחריות.

דהאמשה ייחקר שוב בימים הקרובים.

ח"כ זבולון אורלב (מפד"ל) הגיש היום תלונה במשטרה נגד ח"כ מוחמד ברכה (חד"ש) בעקבות דבריו של ברכה, אתמול באוניברסיטת ביר זית. ברכה קרא אתמול לערביי ישראל לעודד את האינתיפאדה.

walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully