וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

למרות האיסור הבינלאומי: עיראק חידשה את הטיסות הפנימיות בתחומה

5.11.2000 / 16:39

לאחר מלחמת המפרץ ב-1992 הכריזו ארה"ב ובריטניה על אזורים האסורים לטיסה בעיראק;המטרה היתה להגן על המוסלמים והכורדים מפני התקפות אפשריות של הצבא העיראקי; ארה"ב ובריטניה לא מתנגדות אך הכריזו שיפקחו על כל הטיסות

חברת התעופה העיראקית, שמטוסיה קורקעו מאז מלחמת המפרץ משנת 1991, חידשו היום את הטיסות הפנימיות הקבועות, בין הבירה בגדד לבצרה בדרום ומוסול בצפון, זאת בניגוד להחלטות האו"ם על אזורים בתוך עיראק בהם אסורה הטיסה.

רדיו בגדד דיווח כי שני מטוסים שהמריאו מהבירה נחתו בשלום בעיר הדרומית, בצרה, ובמוסול הנמצאת בצפון המדינה. ארה"ב ובריטניה הודיעו בשבוע שעבר כי אין להן התנגדות לטיסות אזרחיות וכי המטרה של הגדרת האזורים שנאסרו לטיסה היתה לרסן פעילות צבאית. עם זאת הבהירה ארה"ב שהיא תמשיך את המעקב הצמוד על התנועה האווירית באזורים הללו, כדי לוודא שמטוסים צבאיים לא טסים ומאיימים על תושבי עיראק ועל המדינות השכנות. בכירים בארצות הברית ציינו שיידרשו מרשויות התעופה העיראקיות ליידע אותם על זמני הטיסות ונתיביהן לפחות 48 שעות מראש.

שר התחבורה העיראקי, אחמד מורטדה אחמד קליל, אמר בראיון לכתבי הטלוויזיה כי שתי הטיסות שהמריאו היום, האחת לבסרה והשניה למוסול, יהיו קבועות מעתה ויטוסו על בסיס יומי. הטיסה הראשונה שיצאה לבסרה, המריאה משדה התעופה המחודש בבגדאד "נמל התעופה הבינלאומי של סאדם", שנפתח לא מכבר. בטיסה היו גם אנשי עסקים ועיתונאים.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully