וואלה
וואלה
וואלה
וואלה

וואלה האתר המוביל בישראל - עדכונים מסביב לשעון

רחם נא עלינו, קורבנות ההומור הגנטי

5.11.2000 / 15:44

שי גולדן בתפילה כנה לבורא עולם – עשני נא אקי אבני, ולו ליום אחד, למען אלגום מעט מן הצוף האלוהי

מה הסיפור עם יפיופים? באיזה הקשר הם מתפלחים אל תת התודעה התרבותית שלנו? מה הייצוג הקוגנטיבי שלהם בהכרתנו? מה? האם הם מבטאים איזו שאיפה כמוסה של כולנו להקיץ אל שחר חדש, חפים מחטטים וממפרצונים, נקיים מכל אשמה ורגש נחיתות שהמטבוליזם הדפוק הדביק על כרסינו המשתפלות? האם תפקידו של היפיוף מסתכם באזכור המתמיד לנו – קורבנות ההומור הגנטי – עד מה רב כיעורנו? האם יופיו הוא אות קין על מצחנו שלנו? חטוטרת באמצע גזע חיינו, להזכיר ואז לשוב ולהזכיר עד מה כולנו, בעצם, מהלכים כאן על תקן שואבי אבק של כוכבים? לראות, אך לא לגעת.

הו אלוהים, מה עצוב. מה נורא. מה טראגי, באופן סדרתי.

הו אלוהים, רחם נא עלינו, על הפסחים, הגדמים, מג'ופפי הבלורית וורודי הטלפיים. בני האדם, הסטנדרט של הממוצע, האמצע של קו המשווה האנושי, כל אותם אשר בראת בצלמך – רחם נא עלינו ושפוך נא על פנינו המכורכמים מעט מהאקי אבניזם שלך. הו אל יקר, במטותא, במחילה על כבודנו, שופא נא לנו את הלוק האולטימטיבי, השיער החלק, הגזוז לתלפיות קוצניות וסימטריות (אך שובבות למראה!), את הגוו החסון, החזה השעיר במידת הנדרש ואת אגן הירכיים המעוגל, עדות לאימונים מפרכים בקאנטרי. יא אלוהים, בחייאת אללה הוא אכבר, שפוך נא שמן תינוקותיך הזך על עורנו, מעדנות חלקות לשפתי הדובדבן של נערה בשם סנדי בר – לשעבר ברנס (הא, תפארת מעלותיך!).

אבינו שבשמים, מגיחנו מבטן אימנו, עשנו נא להיות אקי אבני, ולו ליום אחד, ולו לרגע קצר שבחפוזים. למען נדע גם אנו (ולא תיבש ידינו!) זקפה תרבותית חפוזה, הבלחה זעירה מתחת לפנס התהילה, המפזר אורו בקמצנות כה גדולה. הפכנו נא לאקי אבני – ולו לרבע שעה – ונדע גם אנו טעמה של ידוענות כוזבת, על לא עוול בכפה, ללא כל הצדקה, ללא כל כישרון נלווה לה. הו אלוהים, המראה, המראה הטוב! מי יתננו להיות מרהיבים כאקי, מפורסמים כמותו, ועדיין להיוותר בני תמותה, ריחניים ומתבשמים בשפריץ האקראי, המזדמן, אותו אתה בוחר להתיז על סתם אנשים, ללא כל סיבה, ולהופכם באחת – לאקי אבני.

0
walla_ssr_page_has_been_loaded_successfully